reklama

Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha

reklama

 

Zpěvák a hudebník Ondřej Ruml sáhl tentokrát po „rodinném stříbru“ a spolu s výtečnými muzikanty nahrál a nazpíval písně klasiků, Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha.

Ruml a jeho hudební přátelé se rozhodli dát písničkám novější zvuk, zachovali ale jazzový ráz, kterým je Ježkova tvorba pověstná. Ondřej Ruml poznamenává: …“Ten nápad byl ve mně už dlouho. Už na konzervatoři, kde jsem s těmi písněmi přišel do styku asi nejvíc, jsem si říkal, že by nebylo od věci natočit je jak se říká s malou partou. Nechtěli jsme písně nijak zásadně měnit. Je ale pravda, že Matěj Benko i Míra Hloucal, kteří mi pomáhali s aranžemi, měli někdy takovou fantazii, že se nedalo couvnout“ směje se Ondřej. „Vždycky jsme se ale snažili, aby hudba podpořila text“ dodává.

Na albu se podíleli: Matej Benko – piano, Pavel Zbořil – bicí, Rasťo Uhrík – kontrabas, Miroslav Hloucal – trubka, Radek Zapadlo – saxofon.

Vystupují zde také zajímaví hosté: Stonožku s ním nazpíval Zdeněk Svěrák, který zároveň napsal na obal alba milou doušku, a na Tři strážníky si s Ondřejem zahráli Jiří Macháček a Ondřej Brzobohatý.

Zdeněk Svěrák o albu mj. napsal: „Nejedná se tady o pietní uctění odkazu, ale o vychutnávání. Zpívá se a hraje se na vysoké úrovni, je to moderní, je to vyznání a vzkaz dávným autorům: jsme z jiného století, ale srdcem se nelišíme.“

Album také doprovází výpravný booklet s ilustracemi výtvarnice Báry Buchalové.

Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha je druhým albem skvělého zpěváka a hudebníka. To první, Proměna, vydal nedlouho po své účasti v soutěži X-Factor, kde získal druhé místo. Zaujal nejen jako výtečný zpěvák a interpret s nádhernou barvou hlasu, ale také jako hudebník, který kromě několika hudebních nástrojů ovládá i přístroj zvaný looper, do kterého za pomoci svého hlasu nahrává smyčky a tak vznikají celé písně.

Mimo dalších aktivit dosud Ruml účinkoval v mimořádném divadelním projektu Michala Horáčka Kudykam, hrál hlavní role v muzikálech – Johanka z Arku, Quasimodo, Hamlet, ad. Zúčastnil se také několika výjimečných koncertních událostí (např. Michal Horáček Tribute, Barování v Lucerně, Noc na Karlštejně Live atd.) a pravidelně zpívá swing s bigbandy po celé republice.

Jeho posledním výraznou spoluprací je album Český kalendář Michala Horáčka, čerstvě ověnčené cenou Anděl za nejprodávanější desku roku s jehož koncertní podobou má za sebou desítky koncertů. Kromě toho vystupuje také sólově s looperem a na podzim loňského roku takto absolvoval turné spolu s hostující vokální skupinou Dobrý Večer Quintet.

Tracklist:

1. Klobouk ve křoví

2. Tmavomodrý svět

3. Tři strážníci

4. Svítá

5. Potopa

6. Život je jen náhoda intro

7. Život je jen náhoda

8. Kat a blázen

9. Stonožka

10. David a Goliáš

11. Nebe na Zemi

12. Šaty dělaj člověka

13. Ezop a brabenec

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama