reklama

Oprava Rašínova nábřeží provoz farmářských trhů neomezí

reklama

Farmářský trh Náplavka funguje na Rašínově nábřeží od roku 2010. Od té doby je v provozu nepřetržitě. Ani plánované práce na výtoňském nábřeží jeho provoz neomezí. Fungovat bude dál podle běžné provozní doby.

První stavební práce na Rašínově nábřeží, které začaly 16. dubna, se týkají kobek v nábřežní zdi. Provozu náplavky ani farmářských trhů by se zásadně dotknout neměly. Trhy se tu budou konat dál každou sobotu od 8 do 14 hodin.

„Plánovaná revitalizace náplavky by se farmářských trhů neměla nijak týkat, trhy se odehrávají na ploše, která není předmětem rekonstrukce. Bez omezení se odehrají i naplánované akce – tou nejbližší je degustační festival růžových vín a klaretů Růžový máj, který se bude konat mezi Železničním mostem a vyšehradskou skálou 19. května od 10 do 21 hodin,“ řekl Jiří Sedláček ze spolku Archetyp, který farmářské trhy Náplavka provozuje.

O minimálním omezení ujišťuje návštěvníky Rašínova nábřeží také Magistrát hlavního města Prahy.„Omezení se týká pouze tří podniků a jen prostoru kobek a menšího místa před nimi. Z toho vyplývá, že se rekonstrukce návštěvníků prakticky nedotkne, a lidé si tak budou moci na náplavce užít provoz lodí i klasické akce, jako farmářské trhy nebo Primátorky,“ubezpečil Vít Hofman, tiskový mluvčí pražského magistrátu.

Podle správce náplavek společnosti Trade Center Praha dojde k menšímu omezení hned u vstupu na farmářský trh, a tokvůli stavebnímu záboru (20 m2) před technickou kobkou číslo čtyři, v jejíž úrovni trhy začínají. Samotné návštěvníky farmářských trhů ani prodejní stánky však tyto změny nijak neomezí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama