reklama

Originální soubor 11:55 láká diváky na Jatka78 na své nejlepší kusy

reklama

V únoru a březnu nabízí generační soubor 11:55 [zapětdvanáct] divákům výběr toho nejlepšího ze své dílny. V prostoru holešovických Jatek78 se odehrají reprízy úspěšných představení: dlouhodobě oblíbená Regulace intimity, část brakové trilogie pod vedením režisérky Petry Tejnorové – John Sinclair: Umění braku ON AIR a neotřelý výklad klasiky Pýcha a předsudek anebo láska voní po hnijícím mase, mrazivé Střepy a chlebíčky nebo nejnovější autorská hra s názvem Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh. Na své si přijdou příznivci parodií a svěžího humoru, ale i ti, kteří v divadle hledají nové podněty k zamyšlení – stačí si jen vybrat vhodné představení a nikdo se nebude nudit.

Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh, 2. 2. a 19. 3., vždy od 19:30, Jatka78 – Pět herců-režisérů vytvořilo inscenaci, která je vlastně bizarní studií sociální komunikace na jevišti i mimo něj. Hranice mezi životem a divadlem postupně mizí, protože divadlo je svět. Tvůrci zkoumají, co je realita a co je jen hra, zda si skutečně nerozumíme nebo to jen předstíráme. Vyzývají diváky, aby naslouchali a zkusili porozumět, pokud to dokážou. Hra měla premiéru loni v listopadu.

John Sinclair: Umění braku ON AIR, 7. 2. od 19:30, Jatka78 – jde o první společnou inscenaci 11:55 a režisérky Petry Tejnorové, která vznikla ještě na DAMU. Neobvyklý rozhlasově-divadelní formát originálně pracuje se zvuky a ruchy vznikajícími přímo na jevišti. Příběh Johna Sinclaira, syna světla a dědice kříže, přináší čerstvou porci zvrhlé literatury, strašidelnou krimi o lovci duchů a na Jatkách78 ji diváci mohou zažít všemi smysly, nejenom sluchem.

Pýcha a předsudek aneb láska voní po hnijícím mase, 19. 2. a 8. 3., vždy od 19:30, Jatka78 – tato inscenace je druhou spoluprací s režisérkou Petrou Tejnorovou v rámci takzvané brakové trilogie. Béčková romantická klasika inspirovaná románem Jane Austenové, filmy Quentina Tarantina a zombie horory, kombinuje klasické romantické drama s krvavým humorem a pokleslým žánrem. Elizabeth Bennetová se samurajským mečem pobíjí jedno zombie za druhým – na to nikdy nezapomenete!

Střepy a chlebíčky, 28. 2. a 22. 3., vždy od 19:30, Jatka78 – Jaký je obraz doby, ve které žijeme, v očích dnešní mladé generace? Co o nás vypovídají kauzy, které se v posledních letech objevily na titulních stránkách novin? Sedm lidí, sedm pohledů na věc. Bulvár i závažná témata dostávají stejný prostor. Výsledkem je bizarní svědectví o Češích a České republice.

Regulace intimity, 16. 3. v 19:30, Jatka78 – divácky zřejmě nejoblíbenější inscenace je vlastně velmi otevřenou zpovědí všech účinkujících. Autorské představení všech zúčastněných herců vzniklo pod režijním dohledem Jiřího Havelky na DAMU. Dvanáct hereckých individualit před diváky odhaluje svůj charakter, zkoumá hranice důvěrnosti a soukromí a je odměněno smíchem, dojetím a porozuměním.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama