reklama

Ozdobné gravírování zvládnete doma i vy. Jak na to?

reklama

Chtěli byste originálně ozdobit dárek, vytvořit novou domácí dekoraci nebo dát svým oblíbeným teniskám nový vzhled? Nemusíte hned do specializovaného obchodu, ani platit horentní sumy za odborné rytí do jednoho předmětu. Techniku gravírování zvládnete sami v pohodlí domova s pomocí šikovného multitoolu od české firmy 3Dsimo.

Co je vlastně gravírování? Jde o moderní techniku rytí do různých materiálů, která navazuje na tradiční rytce z dřívějších časů. Gravírovat lze do různých druhů kovů, dřeva nebo třeba skla. I proto je například laserové gravírování oblíbenou metodou výroby reklamních nebo upomínkových předmětů. Zakázková výroba ale není pro každého, a ne vždy potřebujeme sto kusů skleniček se jménem nebo dvě stě ozdobných dřevěných krabiček s logem či obrázkem. A právě pro případy, kdy si chceme s dárkem nebo dekorací vyhrát sami, tu je 3Dsimo Multipro.

Ozdobte dřevo, sklo i kov

Všestranný pomocník do ruky disponuje několika vyměnitelnými nástavci, s nimiž je mimo jiné možné i gravírovat. Ozdobit si můžete cokoliv – třeba skleničku na víno jako dárek pro paní učitelku, kožený opasek, ocelový šperk, dřevěné prkénko nebo cokoliv dalšího. Nudí vás vaše obyčejné bílé tenisky? Ozdobte je originálním obrázkem nebo nápisem. Potřebujete označit bylinky na záhonku? Vyryjte jednotlivé názvy do dřevěných jmenovek a už se vám nestane, že si spletete tymián s mateřídouškou. Podobně si můžete doma vytvořit krásné dekorace z překližky nebo třeba vyrýt do prkénka oblíbený recept. Na rozdíl od specializované výroby nejste u domácího gravírování omezeni výběrem motivů, typy písma ani požadavky na množstevní odběry. Směle tak můžete popustit uzdu fantazii a gravírovat podle svých představ – a hlavně originálně.

Jak na to

Než se pustíte do práce, připravte si motiv, který budete gravírovat. Svůj návrh si můžete nakreslit fixem přímo na daný předmět nebo si na počítači připravit šablonu, vytisknout na papír a obkreslit, abyste měli jistotu, že se gravírování povede. Pak už stačí nasadit na Multipro gravírovací nástavec a pustit se do práce. Chybí vám inspirace? Podívejte se na galerii nápadů přímo od 3Dsimo.

Jeden nástroj na všechno

Multipro je všestranný pomocník, který se rodí kompletně v České republice. Tato dílna do dlaně vám pomůže při domácích opravách, zvládne výrobu dárku na poslední chvíli a spolehlivě zabaví nudící se potomky. Šikovné pero padne do ruky každému, nezabírá místo a spojuje v sobě hned několik funkcí. Díky vyměnitelným nástavcům s ním můžete nejen gravírovat, ale i pájet, řezat, vrtat, šroubovat nebo třeba kreslit ve 3D. Multipro tak ocení nejen domácí kutilové, ale i všechny kreativní a tvořivé duše. Více o 3Dsimo Multipro najdete zde.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama