reklama

Parádní dárek k narozeninám! Fittipaldi vyhrál ve Španělsku

reklama

Další díl seriálu Formule V8 3.5 se jel ve Španělsku, konkrétně v Aragonii, což je jedno ze sedmnácti autonomních společenství tohoto království. Zářili zejména jezdci Lotusu a česká stáj tak stále vede celkové pořadí týmů.

Brazilský mladíček Pietro Fittipaldi měl k úspěchu nakročeno už v prvním sobotním závodě. Po vyhrané kvalifikaci však přišla chyba na startu, a proto skončil hned v prvním kole. V neděli, v den svých jedenadvacátých narozenin, už si však všechno vynahradil a s náskokem více než dvou sekund si dojel pro své čtvrté vítězství v sezóně a tudíž i v černozlatých barvách týmu Lotus. „Jsem moc šťastný, že to vyšlo právě dnes. Slavit v jeden den triumf v závodě a narozeniny, to je zkrátka super, „ usmíval se spokojený vnuk slavného Emersona Fittipaldiho. Zároveň se vyšvihl zpět do čela pořadí jezdců. Hned za ním je pak jeho týmový parťák René Binder. V hodnocení týmů také vede Lotus, za který oba jezdci startují.

Rakušan měl ve Španělsku smůlu. V sobotu sice skončil na bodech, když bral páté místo. Neděle už se mu však vůbec nepovedla a po havárii závod nedokončil. Vedení Lotusu přesto nemá důvod ke smutku. Mít dva jezdce na čele individuální klasifikace a navíc se s přehledem vyhřívat na prvním místě pořadí týmů? Co více si přát? „Jsme tam, kde jsme chtěli být. Ale neusínáme na vavřínech. Až do konce sezóny budeme tvrdě makat,“ slíbil manažer stáje Bob Vavřík. A jen tak mimochodem, také on oslavil včera ve Španělsku narozeniny. Takže i jemu velká gratulace stejně, jako celému Lotusu…

Foto: Lotus

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama