reklama

Parfémy Louis Vuitton: Cesta, která začíná na holé kůži

reklama

Již od svého založení je značka Louis Vuitton poháněna vášní pro vzdálené obzory. Od prvních kufrů, které se staly ikonami, Louis Vuitton slibuje cestovatelům, že jim a jejich objevitelskému duchu bude věrným společníkem, ať již se rozhodnou vydat kamkoliv.

Ale někdy stačí jen zavřít oči a přenesete se na druhou stranu svého vlastního světa. Intimní, abstraktní a metaforické – cestování není jen destinace. Cestování je neustálý pohyb, který živí tělo a ducha člověka. Vibrace, které někdy donutí srdce na okamžik se zastavit.  Emoce, která transformuje samotnou podstatu bytí. Tyto v okamžiky, kdy se čas zastaví, posloužily jako inspirace nového savoir-faire: parfému Louis Vuitton.

Mistr parfumér Jacques Cavallier Belletrud se narodil v Grasse, kolébce parfémů i kožedělného řemesla. V honbě za nečekanými a neobvyklými emocemi, exotickými a vzácnými surovinami procestoval již všech pět kontinentů. Hledá inspiraci v prožitcích, které člověk zažívá jen daleko od domova. Tentokrát si naplánoval sedm takových voňavých „cest“ – sedm parfémů, které jsou určeny jako ozdoba holé kůže. Sedm vůní, které nositelce pomohou v hledání sama sebe.  Sedm scénářů vzrušujícího příběhu. Sedm intenzívně ženských vůní eau de parfum.
Parfémy Louis Vuitton
Od lehké vzdušnosti parfému Rose des Vents po opojnou vůni Turbulences, přes extázi první noci, kterou evokuje Dans la Peau, i momentu ponoření se sama do sebe, k němuž vyzývá Apogée; od vůně Contre Moi, která odhalí vaše nitro, přes Matière Noire – obraz vaší temnější stránky – po niterný Mille Feux…kolekce Les parfums Louis Vuitton představuje jednu velkou cestu emocí. Pojďte, dobrodružství začíná…
Každý navigátor potřebuje kompas – a právě kompas je symbolem výzvy k svobodnému cestování kdekoliv po světě. Vánek evokující konejšivý dotek hedvábí dotváří celkový harmonický dojem.
Jacques Cavallier Belletrud chtěl vytvořit vůni, která je vzdušná a zároveň delikátní. Zavádí nás do Grasse, přímo doprostřed pole provensálských růží (rosa centifolia). Ale tato „májová růže“, jak se jí také říká, neevokuje nic z nostalgie či přeslazenosti, která je s růžemi často spojována. Když roste, je vystavena častým poryvům větru, což jí propůjčuje zvláštní energii – když se zaposloucháte, téměř jakoby jste slyšeli tuto růži dýchat.
Nadčasový skleněný flakon
V době, kdy si ještě spousta lidí myslí, že luxus spočívá v tom, jak masivní je skleněný flakon, Louis Vuitton osvobozuje flakon z okovů minulosti. Nepovyšuje snad luxus každodenní všednost na něco úžasného?
Flakon pro parfémy Louis Vuitton, který ztělesňuje absolutní čistotu, navrhl sám Marc Newson, mistr jednoduchosti. Jednoduché linie bez okras a dekorací.  Kapka vody zachycená v pohybu. Černé písmo na průhledném skle. Diskrétní nápis, jemný reliéf, který se odhalí pouze doteku prstů nebo paprsku světla, který dopadne pod tím správným úhlem.
Uzávěr je klasická zátka ve stylu Emery minulého století z průhledného skla s iniciálami LV v provedení z mosazi, která, když se sundá, odhalí rozprašovač. I přes nezpochybnitelné kořeny v tradici, flakon parfémů Louis Vuitton je flakon budoucnosti. Bílý a zlatý karton reinterpretuje cylindrický tvar vůně Je, tu, il, kterou značka Louis Vuitton uvedla na trh v roce 1928, která již však není v prodeji. Všech sedm parfémů Louis Vuitton se nabízí jako 200 ml, 100 ml, cestovní balení se čtyřmi 7,5 ml náplněmi a sada sedmi 10 ml miniatur.
Bezprecedentní prožitek
Flakony Louis Vuitton jsou tak kvalitní, že vydrží celá léta. Můžete je i darovat svým dětem. V každém značkovém butiku Louis Vuitton vám je naplní díky unikátnímu plnicímu zařízení, které bylo vyrobeno speciálně pro tento typ flakonů. Trvá to jen pár minut – prázdný flakon je naplněn – zcela bez přístupu vzduchu, jako ve sci-fi filmu. Plnicí zařízení je také poctou Les Fontaines Parfumées (parfémovým fontánám) v ateliéru Jacquese Cavalliera Belletruda v Grasse, kam si již mnoho desetiletí mohou klienti chodit naplnit své flakony originálními vůněmi.
Cestovní sprej
Ideální společník na všech vašich cestách. Sada obsahuje cestovní atomizér a čtyři 7,5 ml náplně. Náplně jsou opatřeny magnetickým uzávěrem, díky němuž ho lze snadno uchytit v atomizéru. Stačí okamžik a vaše vůně je připravena na nové dobrodružství.
Pouzdro na flakony s vůněmi
Pouzdro na vůně z plátna Monogram je vyrobeno speciálně v dílnách Louis Vuitton. Flakony jsou v něm bezpečně uloženy. Design odkazuje na elegantní neceséry cestovatelek z dvacátých let minulého století.
Sada miniatur
Sada miniatur je určena speciálně pro sběratele, kteří se chtějí seznámit se všemi sedmi vůněmi v kolekci. Obsahuje sedm 10 ml miniatur v kazetě.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama