reklama

Pasivní domy Alea: zelená přírodě i peněžence

reklama

Ohleduplnost k přírodě, zájem na snižování osobní uhlíkové stopy, úspora v peněženkách. Patříte k lidem, kteří uvažují tímto směrem, a hledáte právě bydlení? Pasivní domy Alea v Říčanech u Brna jsou pro vás to pravé.

Říčany leží osm kilometrů na západ od Brna, na úpatí Českomoravské vysočiny a nedaleko Brněnské přehrady, autem se do města dostanete za dvacet minut. Soubor rodinných domů Alea, jejichž výstavba odstartovala v letošním roce, mají střízlivý funkcionalistický nádech. Puristická architektura, pro kterou jsou mj. typické i „hřejivé“ materiály, jako dřevěné obložení, koresponduje s environmentální „čistotou“ – budovy nyní nově přecházejí do energetické třídy A, čímž získávají charakter pasivních domů.

Základem pasivního domu je v prvé řadě kvalitní zateplení, které v zimě chrání před únikem tepla a v létě před přehříváním.  Rodinné domy Alea jsou nadstandardně zatepleny a vybaveny elektrickým vytápěním i ohřevem vody prostřednictvím fotovoltaických panelů. „Elektricky vyhřívané podlahy s termostatem umožňují, aby si majitel sám reguloval teplotu v každé místnosti,“ říká Ivor Ševčík ze společnosti All Inclusive Development, která projekt realizuje. Na termostatu si nastavíte teploty jednotlivých místností, které se stabilně udržují, a tím efektivněji využíváte energie. Můžete například zvolit teplotu 21 stupňů, pokud jste doma, a 16-18 stupňů, jste-li pryč. Neplatíte tak za vytápění v době své nepřítomnosti a zároveň si dopřejete luxusu návratu do ideálně vyhřátého domu. K snížení energetické náročnosti projektu Alea přispívá i retenční nádrž na dešťovou vodu, která se hodí třeba na zavlažování zahrady nebo zalévání květin.“

Pasivní domy mají moderní patrové zahrady, rozdělené na dvě úrovně. Horní část, ve které je pod zemí umístěna retenční nádrž, je ideální pro relaxační zónu, posezení nebo vybudování terasy. Spodní patro zahrady nabízí prostor pro malý bazén, vířivku nebo ovocnou či zeleninovou zahrádku. Rodinné domy Alea ocení především rodiny s dětmi, najdete tu klidné prostředí, veškerou občanskou vybavenost a dobrou dostupnost do města. Pasivní dům v moderním designu, se zahradou a garáží, tu pořídíte za cenu čtyřpokojového bytu v Brně.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama