reklama

Pavel Nový: Malíř ani boxer už ze mě nebude

reklama

Hodně živo bylo na vernisáži obrazů v budově Pražské energetiky. Svá díla a dílka na téma Vysmátý podzim a zima tu představila řada více či méně známých umělců. Mezi početnými exponáty se objevily třeba „kousky“ od Ivy Hüttnerové, Josefa Velčovského, Ivana Krále, Františka Ringo Čecha, Ivana Mládka, Petra Urbana a nechyběly ani obrazy Rosti Osičky. Ten představil plátna sportovní, ze StarDance atd.

„Malování je moje celoživotní láska. Už jako kluk jsem si kreslil obrázky a hodně mě to bavilo. Pak přišel sport, ale stejně jsem se téhle činnosti nezřekl. Bylo méně času, a to, co jsem prožil v ringu jsem později zaznamenal na plátna. A i teď, kdy už dělám jen kondičního trenéra boxu usedám k malířskému náčiní. Je to pro mě skvělý odpočinek, ale i možnost, zaznamenat to, čím jsem v životě procházel a procházím,“ nechal se slyšet bývalý československý a český reprezentant v boxu, bronzový medailista z Mistrovství Evropy a mistr ČSSR a ČSR v téhle disciplíně.

Omrknout výstavu si přišel i dlouholetý Rosťův kamarád, herec Pavel Nový. „Jsme dlouholetí přátelé, ovšem nikdy jsem nechtěl, aby mne Rosťa třeba zasvětil do tajů boxu natož do malování. Prostě se neperu a nemaluji. Máme si ale spolu co říci, o čem povídat. Slibuji všem, že když už jsem se do malby a mlácení nepustil do dneška, nebudu se těmto disciplínám věnovat ani na postarší kolena. Podívat se na zápas nebo výstavu, to ano, poklábosit o umění a sportu také, ovšem aktivně něco podobného provozovat budu až v příštím životě,“ s úsměvem vysvětlil Pavel Nový.

Iva Hüttnerová přivedla na vernisáž dceru Kláru. Obě dámy si se zájmem prohlédly obrazy a samozřejmě se zastavily i u těch, které vytvořila starší z dvojice. „Já po mámě nejsem. Malovat moc neumím. Pár kreseb jsem sice vytvořila, ale spíše pro sebe a nebudu je nikde ukazovat. Jinak ale mám výtvarné umění ráda a proto jsem tu,“ vysvětlila Klára a spolu s maminkou pokračovaly v prohlídce.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama