reklama

Pavel Šporcl zahraje z pláže u Jordánu

reklama

Jeskyně, nádraží, letištní hala, tržnice, hladina rybníka – to všechno jsou místa, kde náš nejznámější houslista už hrál. Na 4. července si připravil koncert z pláže vodní nádrže Jordán v Táboře jako součást festivalu Múzy u Jordánu.

Jsem moderní člověk, který se nebojí vystoupit ze zajetých kolejí, a ukázat, že koncert nemusí mít žádné limity ani v oblečení, ani v místě, kde se odehrává“ řekl k chystanému koncertu na dalším netradičním místě houslista.

Malebnou scenérii přírody a vodní hladiny rozezní tóny hudebních mistrů. Šporcl odehraje koncert složený z nejúspěšnějších skladeb svého programu Gipsy Fire. Hostem bude jeho cikánská cimbálová kapela Gipsy Way Ensemble. S ní tento program odehrál na více než 400 koncertech po celém světě, včetně například USA nebo Číny.

„Vždy jsem měl cikánskou hudbu moc rád, je nabitá emocemi a vášní, přitom je technicky obtížná. Hraji i skladby mistrů klasické hudby, ovšem ve svižných aranžích, které leckoho možná překvapí. Mít vlastní cimbálovku je můj splněný sen“, dodal Šporcl.

Koncert se koná 4. července 2021 od 20 hodin u vodní nádrže Jordán.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama