reklama

Pepa Dressler září i po čtyřicítce!

reklama

Neúnavný cyklista, trenér a propagátor cyklistiky Josef Dressler je již více než čtyřicet letsvého života tak aktivní, jako málokdo.  Pokud jste o tomhle pánovi ještě neslyšeli, je to spíš k vaší škodě. Většina sportovně založených jedinců ví moc dobře, o koho jde.

Je nutné říct, že jej nectí pouze nepřeberná hromada sportovních úspěchů (2 tituly mistra světa v cyklotrialu), ale především práce pro ostatní. Veškeré své zkušenosti doplnil pokorou, okořenil schopností naslouchat a používá je při svých kurzech a kempech, kde školí začátečníky i špičkové sportovce, děti, dospělé i postarší cyklisty. Kolo je jeho život i vášeň. Když už v trialu neměl co dokazovat, vrhnul se na motorky, pak na cyklistickou Enduro sérii. Nasával zkušenosti, trénoval na plno a málokdy ubral ze svého zvyku tvrdě na sobě pracovat. Nevynechá žádnou štaci Kola pro život, jeho kempy bývají brzy vyprodané. Poslední kniha Škola kola, na níž pracoval s fotografkou Markétou Navrátilovou, se setkala s nadšeným přijetím.

Takových lidí je na světě jako šafránu. Pracují vytrvale na sobě, ale smysl nevidí v sebestřednosti. Smysl vidí v práci pro druhé, v jejich rozvoji. Tím se nejen jejich snaha stává do jisté míry nesmrtelnou. Jsou kromě práce samotné i příkladem ostatním. Ukázkou smyslu, důkazem toho, že vzdávat se je ta největší chyba. Lidé jako Pepa Dressler jsou kořením našeho světa.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama