reklama

Pepa Trojan si sám diagnostikoval roztroušenou sklerózu

reklama

Úplně normální sedmnáctiletý gymnazista, který má za sebou šest filmů a dva seriály. Poprvé se před kameru postavil už ve čtyřech letech. Nese si s sebou ale úděl, narodil se do určitě rodiny s určitým povoláním. Takto sám sebe představil Josef Trojan.

První akce, na kterou v Karlových Varech dorazil bylo Čtení tě mění v MALL.cz Parku, kde si s Lenny Trčkovou povídal především o knihách, které ovlivnily jeho život, filmech a také na sebe práskl, jak je opatrný na své zdraví. Na karlovarský festival dorazil už potřetí. Jediné, co si ale užil byl hotelový pokoj.

„Přijel jsem s akutní rýmou, což je nemoc, která mě limituje úplně ze všech nemocí nejvíc. Jsem hypochondr velkého rázu, takže jsem byl kompletně vybavený a nemusel jsem ani navštívit místní lékárnu,“uvedl Pepa. Svá slova následně potvrdil informací, že byl půl roku přesvědčený, že má roztroušenou sklerózu. „Byl jsem tři týdny na táboře, kde se hodně ponocuje, takže mě postihla únava všech svalů a zrovna v té době jednomu mému známému toto onemocnění diagnostikovali. Po prostudování všech příznaků jsem je všechny začal spatřovat i na sobě. Byl jsem přesvědčený, že ji mám taky. Po půl roce to se mnou v kuchyni seklo a nechal jsem si udělat celkové vyšetření těla a vše bylo v pohodě, nic mi není a nebylo,“dodal Pepa.

Mladík, který se teprve před rokem, právě na filmovém festivalu rozhodl, že se stane hercem má nejraději literaturu faktu. Před filmem by raději upřednostnil divadlo, ačkoli žádnou divadelní roli zatím neztvárnil. „Můj první herecký honorář byl 1 000 Kč, který jsem dostal ve čtyřech letech. Až do první třídy jsem si ho šetřil a následně vše utratil na školním výletě ve skanzenu, kde jsme si koupil asi 15 dřevěných výrobku,“ prozradil Pepa.

Na herectví ho nejvíce baví možnost převtělování se do jiných postav. S rolemi, jenž ztvární chce vstávat a chvílemi i přemýšlet jako ony. Životním i hereckým vzorem je pro něj otec Ivan Trojan. Jeho aktuálním přáním je zahrát si po boku svého kamaráda Zdeňka Piškuly. V roce 2019 bude natáčet tři filmy a letos na podzim ho čeká premiéra nového filmu, který je o zranitelném klukovi, který se léčí z alkoholismu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama