reklama

Pět kontinentů, nespočet zážitků i krásy České republiky. Vše nabídnou veletrhy GO a Regiontour 2020

reklama

Brněnské veletrhy cestovního ruchu mění svou tvář a získávají výraznější festivalový rozměr. Po Česku vezme na výlet všechny zájemce veletrh Regiontour zaměřený na domácí cestovní ruch. „Výjezdový“ veletrh GO se premiérově představí v podobě festivalu pěti kontinentů. Novinkou je i food festival GO to FoodPark, který obsadí samostatný pavilon. Cestovatelské veletrhy se uskuteční od 16. do 19. ledna 2020 na brněnském výstavišti. První den bude patřit odborníkům.

Český cestovní ruch hlásí úspěchy a zaznamenal opět meziroční navýšení počtu prodejů zájezdů českých cestovních kanceláří o dalších 18 až 20 procentních bodů. „Odhadovaný obrat českých cestovních kanceláří za zájezdy v roce 2019 očekáváme v řádu 31 miliard Kč. Statisticky se prudce navýšil zájem zákazníků o kvalitní ubytování, rozsáhlé stravovací nabídky a doprovodné služby,“ sdělil předseda představenstva Asociace cestovních kanceláří ČR Vladimír Dolejš. Lidé stále projevují zvýšený zájem o kvalitní nabídku poznávacích, zážitkových, kulturních a sportovních programů v místě pobytu.

Právě zážitky budou podstatou novinky letošních veletrhů cestovního ruchu – festivalu pěti kontinentů. Pavilon P bude intuitivně rozdělen do pěti kontinentů. Návštěvníci si tak projdou během čtyř dnů doslova celý svět,“ sdělil ředitel veletrhů cestovního ruchu Petr Maliňák. Jednotliví vystavovatelé ukáží, co v různých koutech světa čekat, a doporučí, na co se při cestách připravit. Zastoupeno bude i množství zahraničních centrál cestovního ruchu. Dozvíte se, kam za zážitky do Dominikánské republiky, Maďarska, Bulharska, Tanzanie, Indonésie nebo Švýcarska. Nebudou chybět informace o cestování po Kubě, Slovensku či Slovinsku. O svých zážitcích povypráví i známí cestovatelé Dan Přibáň a Tomáš Poláček.

Veletrhy mají nově partnerskou zemi. Pro rok 2020 se jí stalo Thajsko, které je mezi tuzemskými cestovateli stále populárnější. „Je nám velkou ctí, že jsme se stali partnerskou zemí veletrhu GO právě v letošním roce, kdy se akce rozšířila o koncept festivalu pěti kontinentů. Tato akce by mohla být ideální platformou pro představení Thajska a našich produktů cestovního ruchu pro lidi v České republice,“ sdělil viceguvernér pro marketingovou komunikaci Tourism Authority of Thailand Tanes Petsuwan. V roce 2019 zamířilo v období od ledna do října do thajského království 32 milionů turistů. Nabízí totiž vše, na co si turista vzpomene od panenské přírody a krásných pláží až po divoký noční život. Návštěvníci veletrhu se o tom přesvědčí na vlastní kůži. Dopřejí si thajskou masáž nebo se seznámí s thajským boxem. Milovníci thajské kuchyně pak ocení možnost nákupu lokálních surovin. Chybět nebudou ani krásné thajské tanečnice, které představí jedinečnou kulturu této asijské země.

Veletrhu se zúčastní i přední česká cestovní kancelář EXIM tours. Společně s firmou CEWE FOTOLAB ukáží, jak se dá spojit cestování s uchováním zážitků. Návštěvníci si navíc zasoutěží o skvělé ceny a v neposlední řadě si odnesou fotografie z exotického fotokoutku.

Odborné konference z oblasti cestovního ruchu

GO a Regiontour nabízí také informace pro ty, kdo turisty do svých destinací lákají. Zejména těm je určen odborný program letošního ročníku. Ve čtvrtek 16. ledna se uskuteční konference, která poradí, jak bojovat s overtourismem. V pátek 17. ledna se odehraje konference Travelevolution, na které se účastníci dozvědí vše o moderním přístupu k propagaci svých oblastí či projektů, jak komunikovat uvnitř i ven a jakým problémům se vyhnout. Účastníky čeká sedm vysoce profesních panelů. Hlavním přednášejícím bude autor knihy Web ostrý jako břitva Jan Řezáč.

Kam a jak na dovolenou doma

S pomocí veletrhů podniknou návštěvníci pomyslný výlet po městech a krajích ČR. Nahlédnou do světa vinařů, na své si přijdou též vyznavači wellness a lázeňství. Stále oblíbenější formou cestování je cyklistika, pro zájemce tak v pavilonu vyroste testovací dráha například pro elektrokola. Inspiraci najdou návštěvníci také pro dovolenou na lodi nebo v karavanech.

Cestujte s (a podle) chutí

Tradiční součástí veletrhů GO a Regiontour je ochutnávání místních dobrot, které nabízí Festival krajových specialit a regionální potraviny s názvem RegFoodFest. Na něm se se svými poctivými a originálními produkty představí výrobci ocenění prestižní značkou Regionální potravina, Regionální potravina Jihomoravského kraje či Zlatá chuť jižní Moravy.

GO to FoodPark – největší food festival v Brně

Chutnou novinkou je obří food festival GO to FoodPark. Pavilon F brněnského výstaviště se od 17. do 19. ledna 2020 promění ve velkou přehlídku regionální kuchyně i mezinárodní gastronomie. „GO to FoodPark se skládá ze tří sekcí. Celorepublikovou premiéru bude mít přehlídka podniků z aktuálně největšího gastro bestselleru 365 Gastromapa Lukáše Hejlíka. Sekce Ochutnej svět osloví návštěvníky kontinentální kuchyní, cizokrajnými pokrmy a extrémní kuchyní. Chybět nebude ani potravinový trh FoodPark, kde najdou zájemci vše potřebné do kuchyně,“ sdělila organizátorka festivalu Dana Drásalová. Největší výzva festivalu je přichystána pro maxijedlíka Jaroslava Němce. Čeká na něho menu složené třeba z islandské speciality Hákarl nebo nejsmradlavější ryby světa Surströmming.

GO Kamera se přesouvá do pavilonu P

Hlavní téma letošního ročníku tvoří Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund, který v únoru loňského roku oslavil 100 let. „Podařilo se zajistit obě originální Tatry H+Z, které jely slavnou cestu kolem světa. Poprvé budou obě legendární Tatrovky vystaveny společně,“ řekl organizátor festivalu GO Kamera Rudolf Švaříček. K tématu H+Z vystoupí i Karel Loprais a další silné osobnosti. Hlavní hvězdou festivalu je rakouský horolezec Peter Habeler. Výjimečných osobností je řada – režisér Václav Marhoul a Igor Chaun, Viliam Poltikovič, Palo Barabáš, herečky Jitka Čvančarová a Jana Paulová, horolezci Radek Jaroš, Dina Štěrbová, lékař Tomáš Šebek, lyžařský mistr světa Martin Koukal, hudebníci Ondřej Ruml, Pjer la Šéz a Petr Fiala z Mňága a Žďorp nebo fotograf Jiří Kolbaba.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama