reklama

Pět vychytávek, které by vám i vašemu miminku neměly chybět

reklama

Když se vám narodí dítě, celý život se rázem obrátí naruby. Pomocí vychytávek moderní doby si však můžete toto náročné období co nejvíce ulehčit a užít si spíše ty pozitivní věci, které tato nová etapa přináší. Spolu s odborníkem na zdravou výživu společnosti NUK jsme sestavili patero, které musíte vyzkoušet.

Pokud máte ze začátku problém s kojením, nejste první ani poslední. V dnešní době se vyrábí tak kvalitní příkrmy, že téměř plnohodnotně nahradí matčino mléko. Dítě má však přirozenou potřebu sát a v prvních měsících je to vlastně jediná činnost, která ho dokonale uklidní. Tohle dilema hravě zvládnete s dudlíkem, který připomíná matčin prs.

Při výběru dudlíku klaďte také důraz na to, aby nezpůsoboval žádné ortodontické problémy a podporoval vývoj zdravého chrupu dítěte. Obě výhody v sobě má například nový dudlík od NUK. Ten má tenčí a užší krček savičky, a tím snižuje tlak na čelisti. Celá savička dudlíku je plošší s hladší spodní stranou pro možnost přirozených sacích pohybů. Výhodou je i dostatek místa pro pohyb jazyka. Dudlík tak věrně napodobuje ženskou bradavku a miminko má možnost přirozených sacích pohybů.

Chůvičky a monitoring dechu

Spousta rodičů má ze začátku potřebu neustále kontrolovat, jestli miminko správně dýchá. To přispívá ještě k většímu spánkovému deficitu a následné deprivaci. Zbytečně časté kontroly miminka vám vyřeší monitoring dechu, díky němuž máte své miminko bezpečně pod kontrolou 24/7.

Chůvička vám zase zajistí, že můžete být v jiné místnosti, dokud miminko spokojeně spinká. Až se vzbudí, bezpečně to poznáte, protože uslyšíte ve své chůvičce jeho pláč. Vyrábí se i zařízení, která spojují obě funkce (chůvičky i monitoringu) dohromady.

Kočárek s autosedačkou

Oceníte-li praktičnost a ušetřený čas, rozhodně vás bude zajímat autosedačka vyjímatelná se samotného kočárku. V praxi to znamená, že dáte dítě do autosedačky a s ní pak po příjezdu na místo určení rovnou do samotného kočárku. Vhodné pochopitelně hlavně pro rodiče – řidiče, které své dítě často musí převážet automobilem.

Antibakteriální koš

Jestliže nechcete vyhazovat odpadky s použitými plenami dvakrát denně, určitě stojí za zvážení pořízení uzavřeného antibakteriálního koše. Ten se sám postará o to, aby se vám nepříjemný pach nerozléhal po místnosti, zabalí plenku do antibakteriální folie a zredukuje téměř všechny bakterie.

Mobilní aplikace

Toto se spíše týká kojenců a dětí vyššího věku. Každý, kdo někdy potřeboval dítě zabavit například u doktora nebo v delší frontě v obchode, určitě využil možnost mu na chvíli zapůjčit svou „Pandořinu skříňku“ neboli mobilní telefon. V takovém případě se vám hodí nainstalovat si aplikaci vhodnou pro uzamčení obrazovky, vynalezenou právě pro tyto situace.

Jednoduše, když půjčujete svému dítěti mobil, zapnete si aplikaci a ta vám zajistí, že když dítě kouká na video a sáhne na obrazovku, nepřepne se nikam jinam. Pro zpětné odemčení si nastavíte bezpečnostní zámek (například 4. kliknutí za sebou).

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama