reklama

Petr Čech daroval legendární přilbu seniorovi z domova Clementas

reklama

Netradiční a velmi vzácnou pomůcku, má od prosince Pavel H., klient domova Clementas ve středočeských Mlékovicích, kde žijí lidé trpící Alzheimerem či jiným typem demence. Kvůli svému onemocnění není Pavel schopen koordinovat pohyby, což ho velmi omezuje v každodenním životě. Příběh tohoto muže se dostal až k legendárnímu fotbalovému brankáři Petru Čechovi, který se mu rozhodl věnovat svou pověstnou helmu. Ta už k němu dlouhé roky patří, nosit ji začal po vážném úrazu hlavy. Teď bude chránit i Pavla před následky pádů.

Nemocný muž žije v Mlékovicích už rok. Kvůli Huntingtonově chorobě se však potýká s velkými problémy s koordinací pohybů, v důsledku čehož je odkázán na pomoc okolí. Při častých pádech se několikrát zranil. A tak personál řešil, jak svému klientovi pomoci. Když byl zdravý, patřil k velkým fanouškům fotbalu a Petra Čecha, i proto padla jako jedna z možných variant řešení právě známá helma.

„Víme, že pan Čech kdysi přímo na hřišti utrpěl velmi vážné zranění hlavy, kvůli němuž musel na nějakou dobu přestat s fotbalem. Stejně jako náš klient, tak ani on nemohl dělat to, co ho baví a naplňuje. Velkou záchranou pro něj ale byla speciálně vytvořená přilba, která se postupem času stala symbolickým znakem Petra Čecha. Nás proto napadlo, že bychom takovou přilbu pořídili i našemu klientovi a ochránili ho tak před následky dalších pádů,“ uvedla generální ředitelka Clementas Renata Prokešová.

To, co následovalo, však nikdo nečekal. Když se zpráva dostala k Petru Čechovi, bez váhání svolil k tomu, aby nemocný muž dostal jednu z jeho originálních helem. „Helma pomáhá mně, pokud pomůže ještě někomu dalšímu, tak mě to nesmírně těší. Věřím, že pan Pavel nebude mít i díky ní strach z dalších pádů,“ řekl uznávaný brankář. Pracovně vytížený Čech se bohužel nemohl předání osobně zúčastnit, přilbu za něj tak předal přímo v Mlékovicích jeho manažer Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama