reklama

Petr Harazin: S kapelou NEBE se po odvykací léčbě plánuje vrátit na koncertní pódia

reklama

Nový film Davida Vignera Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli spěje k říjnové premiéře, která se uskuteční 31. října, kdy do kin film uvede distribuční společnost CinemArt. Aktuální novinkou je vzniktitulní písně Kvit v podání kapely NEBE. Singl Kvit je unikátním propojením filmového příběhu mladého alkoholika Adama a reálného osudu zpěváka NEBE Petra Harazina, který má za sebou tříměsíční pobyt v protialkoholní léčebně. Skupina NEBE se navíc tímto songem vrací na hudební scénu po odmlce způsobené právě Petrovou odvykací léčbou. Celé vyjádření Petra Harazina o léčbě najdete zde.

 „V průběhu léčby se mi ozval režisér David Vigner, že natočil film o klukovi léčeném ze závislosti na alkoholu a že si myslí, že by bylo super, kdybych pro něj napsal píseň. Netušil, že já jsem měl tu píseň už rozepsanou. Začal jsem ji psát v dubnu, tedy před léčbou, a promítly se v ní všechny mé chmury a apatie, ve kterých jsem tou dobou (ne)žil. Kdybych se tehdy v květnu rozhodl, že na léčbu nenastoupím, nevznikla by tato píseň a ani spolupráce. Je neuvěřitelné, jak se věci někdy samovolně sejdou v určitou chvíli a prostě se stanou,“ podotýká Petr Harazin.

Píseň Kvit havířovská kapela NEBEmpovažuje za začátek nové etapy, přičemž toto období chce v první polovině roku 2020 završit vydáním EP. Zároveň se po pauze plánuje vrátit na koncertní pódia. Videoklip k písni Kvit režíroval Štěpán Petrů, který je i kytaristou kapely: „Kouzlo písně Kvit spočívá v její naprosté autenticitě. Všechny zpěvy jsme natáčeli přímo v areálu Psychiatrické nemocnice v Opavě, stejně jako úvodní část videoklipu. Cítili jsme, že udělat ji tímto způsobem, je nejlepší možná varianta. Náš úkol s kameramanem Martinem Švecem bylo videoklipem podpořit Petrovu upřímnou zpověď a symbolicky ji propojit s hlavní postavou filmu Abstinent.“ 

Režisér David Vigner se ve svém filmu zabývá citlivou duší současného mladého člověka závislého na alkoholu a otevírá komorní příběh o mládí a svobodě, o snech a realitě, o hledání a ztracenostiOd začátku realizace filmu jsem si přál titulní píseň. Stále jsem nemohl najít vhodného interpreta. Jednoho dne jsem objevil zpověď Petra. Myslím že do týdne jsem byl u něj v léčebně a poprosil ho o tvorbu písně. Je nádherná a přesně vystihuje téma nejen filmu, ale celé problematiky závislosti na alkoholu. Vznikl tak zajímavý a dá se říct ve světě filmu a hudby jedinečný okamžik propojení reálného problému zpěváka v kontrastu s filmovou postavou,“ konstatuje David Vigner a dodává: „Stejně jako film i píseň má naději a ta je pro všechny abstinenty důležitá.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama