reklama

Petra Svoboda na nákupech! Spolu s dalšími Čechy pomáhala potřebným

reklama

Češi o víkendu potvrdili, že neváhají pomoci těm, kteří to potřebují. Celkem se v rámci 6. ročníku Národní potravinové sbírky díky nim vybralo napříč Českem 321 tun zboží, jen v síti obchodů Tesco, kam zavítala i půvabná moderátorka Petra Svoboda, se podařilo vybrat více jak třetinu z celkového množství darovaných potravin a drogistického zboží. 

Češi opět dokázali, že mají laskavá srdce. V rámci 6. ročníku Národní potravinové sbírky darovali po celé České republice 321 tun zboží, úctyhodných 119 tun potravin a drogerie se pak podařilo nashromáždit jen ve více jak stovce obchodů společnosti Tesco, která dar svých zákazníků navýší o 20 % v hotovosti, tedy částkou 640 000 korun. Tyto prostředky půjdou na podporu Federace potravinových bank, která se pomoci lidem v nouzi věnuje soustavně.

Trvanlivých potravin se v obchodech Tesco vybralo celkem 107 tun, které lidem v nouzi vystačí na 214 119 porcí jídla. „Rád bych poděkoval všem zákazníkům a zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili. Je to důkazem neskutečné solidarity a opět jsme se utvrdili v tom, že pomoc lidem v nouzi nám není cizí,“ uvedl k letošnímu ročníku sbírky Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR.

Sbírku přišla podpořit i řada známých osobností. V nákupním centru Eden v pražských Vršovicích tak zákazníci mohli potkat např. moderátorku Televizních novin a pořadu Život ve hvězdách Petru Svobodu s dcerou Ráchelkou. „Jsem moc ráda, že jsem mohla podpořit potravinovou sbírku a aspoň malou měrou tak pomoci těm, pro které není samozřejmé jít do obchodu a koupit si to, co potřebují,“ uvedla půvabná moderátorka s tím, že sama se snaží potravinami neplýtvat.

Pro potravinové banky nyní začíná nejnáročnější období, kdy musí veškeré potraviny a drogerii roztřídit, a dle priorit a potřeb rozdělit jednotlivým neziskovým organizacím a lidem v nouzi tak, aby pomoc putovala přesně tam, kde ji nejvíce potřebují.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama