reklama

Piazza Quadrio: objevte netypické zákoutí v centru Prahy

reklama

Rušné pražské ulice, které plní davy turistů, nabízejí již velmi málo klidných míst. Příjemná zákoutí, která dokáží překvapit něčím netypickým a nabídnout příležitost pro odpočinek a načerpání energie tu ale stále jsou. Jedním z nich je piazza Quadrio na Národní třídě. Skryté prostranství, jemuž dominuje pohyblivá Socha F. Kafky, se nachází za Obchodním centrem Quadrio.

Piazza Quadrio vznikla v roce 2014 společně s dokončením výstavby multifunkčního komplexu Quadrio a zásadně tak proměnila do té doby nevzhledné okolí nad stanicí metra Národní třída. Na piazzu se nejsnadněji dostanete průchodem přes Obchodní centrum Quadrio z ulice Spálená. Svou pozicí v zákrytu okolních budov se piazza Quadrio stala nevšedním klidným místem, které je skryto od ruchu okolních ulic.

Každého návštěvníka piazzy Quadrio na první pohled zaujme obří pohyblivá hlava Franze Kafky, jejímž autorem je proslulý umělec David Černý. Více než deset a půl metru vysoká plastika s podstavcem o průměru šesti metrů váží třicet devět tun. Mechanická hlava je složená ze čtyřiceti dvou pohyblivých plátů, které otáčí skrytý mechanismus uvnitř sochy. Naprogramovaná choreografie pohybu tváře je dlouhá čtyřicet minut a po uplynutí této doby se opakuje. Nápaditou choreografii Sochy F. Kafky můžete sledovat při šálku dobré kávy v kavárně Café Level nebo z venkovního posezení v restauracích Polpo a Sushi time. Příjemný zážitek můžete nakonec spojit s nákupem v jednom či více obchodech, které nabízí čtyřpatrové nákupní galerie.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama