reklama

Pigmentov skrvny: Víme, jak sladit rozladěné odstíny pleti

reklama

Hyperpigmentace. Tmavé skvrny na kůži, kvůli kterým si řada z nás nedokáže představit den bez silně krycího make upu nebo v oblečení prozrazujícím víc, než nám je příjemné. Čas je neléčí, spíš naopak. Naštěstí ale žijeme v době, kdy existuje na každou vadu na kráse nějaký recept. Minimálně takový, který ji učiní takřka neviditelnou.

Pigmentové skvrny přicházejí neohlášeně, jako odpověď na hormonální změny v těle, působení slunečních paprsků, nemoc, nevhodnou životosprávu anebo jednoduše stárnutí organizmu. Na všechno tohle reagují melanocity, buňky kožního barviva. Leckdy tak, že na našem těle vymalují snadno přehlédnutelnou drobnost, umí se ale bohužel rozjet i způsobem, který naším sebevědomím nepříjemně otřásá. To když se nám objeví větší skvrny na obličeji, na krku, v dekoltu nebo na rukou.

“Ať už je takový nový útvar jakýkoliv, měli bychom myslet na to, že nejde jen o kosmetický problém, ale i o zdraví. Některé skvrny se totiž mohou rozvinout v maligní melanom, tedy nádor. Primárně bychom tedy měli navštívit lékaře, který na základě odborného vyšetření stanoví vhodnou péči,” říká Dr. Alberto Leguina-Ruzzi, dermatolog z ABClinic Art & Beauty.

Doma před zrcadlem i v rukou lékařů 

Jeden zázračný recept na zesvětlení hyperpigmentací bohužel neexistuje. Ke snu o sjednocení tónů pleti vede pouze komplexní cesta, která je ušitá na míru a zasahuje všechny vrstvy kůže –  tedy kombinace domácí péče a klinických procedur.

Pokud pro nás dosud nebyla poctivá každodenní rutina samozřejmostí, je nezbytné se ji zrovna teď naučit. Čištění pleti večer i ráno, bez výjimky, volba pečujících produktů, které nepoužíváme kvůli líbivé reklamě ani proto, že je má kamarádka, ale protože sednou právě nám – řeší náš osobní problém. Obecně platí, že bychom se měli vyhýbat peelingům s abrazivními částečkami, které nejsou dobré pro naši pleť, ani pro životní prostředí. Naopak skvělé jsou měkké pěny s kyselinou glykolovou, zinkem a xylotilem. No a úplně nejdůležitější je používání SPF, jako prevence i řešení problému. Nejen když pálí letní slunce, ale po celý rok, každý den!

“Klientům sestavujeme na základě testů personifikovanou domácí kosmetickou péči na míru a zároveň u nás na klinice podstupují mezoterapii a laserové ošetření. Velmi efektivní je v řešení hyperpigmentací revoluční přístroj Cellec V system opravující pokožku pomocí intenzivního pulzního světla a laser Tri-Beam, který dokáže odstranit úplně vše, včetně tetování,” vysvětluje Alberto Leguina-Ruzzi.

Prevence? Taky.

Vážně máme velké štěstí, že žijeme v době, která si dokáže poradit s kdečím, i s jakoukoliv vadou na kráse. Nemělo by to ale znamenat, že na vědce a experty hodíme úplně všechno. Stále platí, že tou nejlepší cestou je prevence. Chraňte se proto před sluníčkem, obohacujte svůj život vitamíny a minerály, hýbejte se v přírodě a vůbec žijte zdravý vědomý styl. 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama