reklama

Ples upírů se řítí do finiše

reklama

Tři měsíce zkoušek mají protagonisté chystané světové muzikálové pecky Michaela Kunze a Jima Steinmana Ples upírů za sebou a do premiéry, která proběhne v Goja Music Hall 12. února, moc času už nezbývá. Jak jsme se na vlastní oči a uši přesvědčili všechno klape, jak má a spokojen je producent František Janeček i režisér Radek Balaš. Jejich ovečky makají, až se z nich kouří.

„Jedeme podle plánu a všechny složky, tedy herci, zpěváci, orchestr, projekce, světla, zvuk jsou zkoordinovány, takže ano, není si nač stěžovat. Tady v Goja Music Hall je teď vpodstatě od rána do rána velice živo. Probíhají nejen zkoušky, ale dolaďují se technické věci, přes noc se upravuje scéna, pracuje se na dekoraci atd. atd., takže se tu třiadvacet hodin denně něco děje, a tak to půjde vpodstatě až do premiéry,“ prozradil Radek Balaš.

A živo je opravdu všude, na scéně i v zákulisí. „Jedeme do finiše, samozřejmě lehká únava je cítit, ale jakmile nastoupíme na jeviště všechno z nás spadne. Už se těšíme na diváky. Jsem přesvědčen, že se jim Ples upírů bude líbit stejně jako nám,“ řekl jeden z dvojice hlavních upírů, hrabě Von Krolock neboli Bohuš Matuš, který si po dolíčení v maskérně vzal i nezbytnou upíří okrasu, apartní tesáky. „Ty se povedly vůbec nemám s nimi žádný problém Brzy jsem si na ně zvykl a teď už je jen občas vyčistím a mohu jít vysávat,“ doplnil zpěvák.

Také druhý pan hrabě, Marian Vojtko, se cítí s novým chrupem dobře. „Parádně se jím saje krev, takže
v pohodě. U pana doktora Šmuclera, kde ho vytvořili, si dali skutečně záležet. A mrkněte jak mi sekne i ohoz. Nechci být neskromný, ale upír jsem jak ze škatulky,“ se smíchem uvedl Vojtko. A jak by se také neusmíval, když jeho partnerkami na jevišti jsou Natálka Grossová a Míša Gemrotová, které alternuji hlavní ženskou roli Sarah. A oběma dámám to sluší, proto si s nimi Marian zkouší pěvecký part i v maskérně.

Suma sumárum v Goja Music Hall to vře. Company piluje taneční čísla, na chodbách i jevišti se prozpěvuje, maskérny a kostymérny „vyrábějí“ postavy do chystaného muzikálu a je opravdu nač se dívat. Občas ani znalec nepozná, kdože se to pod tou kterou maskou skrývá. Inu Ples upírů bude velkolepou podívanou a má to už skutečně „za pár“.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama