reklama

Na plesu na severu Čech se vydražil dres Petra Čecha

reklama

Součástí Centropol 9. Plesu severočeských patriotů, tedy vrcholu plesové sezony v Ústí nad Labem, byla v sobotu 10. února 2018 dražba dresu fotbalové legendy a současného brankáře anglického Arsenalu Petra Čecha. Její výtěžek poputuje opět na charitu – získaných 50 tisíc korun zajistí měsíční lázeňskou léčbu čtyřleté Leonce Plintové, která je stižena mozkovou obrnou.  „Moc si toho vážím. Jsem strašně dojatá,“ uvedla babička Leonky, která se o holčičku stará od narození.

„Jsem rád, že jsem mohl přispět k tomu, aby se měla trochu lépe. Doufám, že jí vydražené peníze zajistí vhodnou zdravotní péči a větší šanci, aby chodila,“ uvedl Petr Čech k záměru podpořit Leonku, pro kterou od loňského podzimu shání prostředky na léčbu Nadační fond Energie pomáhá. Založili ho majitel společnosti Centropol, předního dodavatele elektřiny a plynu v ČR, Aleš Graf společně se svou manželkou, operní pěvkyní Lenkou Graf.

Právě její zásluhou proběhly loni dva předvánoční benefiční koncerty v ústeckém kostele sv. Vojtěcha, díky nimž se podařilo shromáždit peníze na čtyřtýdenní léčebný pobyt Leonky v Lázních Klimkovice. Další akcí byla dražba dresu Petra Čecha. „Slíbili jsme, že Leonce budeme pomáhat. Získané prostředky za vydražený dres jsou toho součástí,“ uvedl manažer vnějších vztahů a tiskový mluvčí Centropolu Aleš Pospíšil.

Příběh malé Leonky je skutečně pohnutý. Narodila se extrémně předčasně, už ve 23. týdnu těhotenství. Po porodu vážila jen o malinko víc než půl kilogramu. Diagnóza byla neúprosná – dětská mozková obrna. Šance na přežití byla pramalá. Paní Plintová, babička Leonky, se však s nepříznivou prognózou lékařů nesmířila. Díky ní Leonka svůj boj o přežití vyhrála. Babička s ní neúnavně cvičí a Leonka dělá pokroky, a to i díky lázeňské léčbě a podpoře Nadačního fondu Energie pomáhá.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama