reklama

Po prázdninách do Divadla Na zábradlí: Tipy na zářijová představení

reklama

Po letním odpočinku nastává opět možnost trávit večery ve společnosti kvalitních divadelních představení. Třetí zářijový týden v Divadle Na zábradlí nabízí několik prověřených inscenací. 

Komediální thriller z mafiánského prostředí Dobří chlapci je další autorskou inscenací Davida Jařaba, který je od této sezony novým kmenovým režisérem Divadla Na zábradlí. Dvě organizace, dvě tradice, dvě armády a jedna víra. Církev a mafie. Jaký dopad měla nedávná slova papeže Františka o exkomunikaci mafiánů? To se uvidí při jednom setkání na plovárně… Mafiánské praktiky 16. zářína jevišti bravurně roztočí Miloslav König, Ivan Lupták, Jiří Vyorálek a Jakub Žáček

V úterý 17. 9.uvede divadlo poprvé v letošní sezoně oblíbenou inscenaci Zlatá šedesátá o životním příběhu režiséra a přední osobnosti českého filmu 60. let Pavlu Juráčkovi v režii Jana Mikoláška. Zdramatizované deníky režiséra Pavla Juráčka, klíčové osobnosti českého filmu 60. let, zachycují vzestup i pád talentovaného umělce v konfliktu s dobovými společenskými a kulturními okolnostmi i s vlastní bohémskou povahou. Zlatá šedesátá obdržela v roce 2013 Cenu Alfréda Radokajako Inscenace roku. V režii Jana Mikuláškaexcelují Honza HájekJiří VyorálekPetra BučkováJosef PolášekGabriela Mikulková

Ve středu 18. 9. uvedou Na zábradlí moderní variaci Skakespearova Macbetha v hlavní roli s Miloslavem Königem, ověnčenou Cenou divadelní kritiky 2017. Herci se v neotřelé inscenaci dorozumívají jednoduchou, prostě rytmickou, zkratkovitou angličtinou, které porozumí každý začátečník.

Ve čtvrtek 19. 9. se mohou diváci na scéně Divadla Na zábradlí těšit na cenami ověnčené hudebně-divadelní představení Miloše Orsona Štědroně Velvet Havel o životě významného dramatika a prvního prezidenta České republiky. Originální hudebně-dramatické zpracování velké osobnosti našich dějin s libretem a hudbou Miloše Orsona Štědroně, v režii Jana Friče v roce 2014 získalo ocenění Inscenace roku a stále sklízí nadšené reakce diváků. Miloš Orson Štědroň se nechal volně inspirovat Havlovým životem i tvorbou a s humorem a sobě vlastní zkratkou pojednává o něm, jeho okolí i o nás samotných. Forma představení vycházející z hudby umožňuje uchopit toto nelehké a ožehavé téma s nadhledem a s vysokou mírou originality. V roli Václava Havla exceluje Miloslav König, který za svůj výkon získal Cenu divadelní kritiky 2014.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama