reklama

Podzimní kulturní akce lákají do plzeňských Loosových interiérů

reklama

Po letní odmlce se na podzim do Loosových interiérů vrací kulturní program. Kromě pravidelných komentovaných prohlídek se můžete těšit na pokračování přednáškového cyklu Příběh stylu či divadelní představení Odpolední čaj u Loosů. 

Už v sobotu 14. záříse můžete v rámci Dnů evropského dědictvívydat také na komentované prohlídky běžně nepřístupného interiéruv domě Huga Semlera na Klatovské 19. Do dnešních dnů se sice zachovalo pouze jádro interiéru s jídelnou, salonem a hudebním salonkem, nicméně i tak vás interiér uchvátí svojí krásou a nadčasovostí. Zatím se jej nepodařilo zrekonstruovat, z toho důvodu zde probíhají prohlídky pouze několikrát ročně a nejsou přístupné dětem do 12 let. Vstupenky je nutné si zakoupit předem buď online nebo v Turistickém informačním centru vedle radnice.

Odpolední čaj u Loosů

Divadelní představení Odpolední čaj u Loosů se Poetickému divadlu v interiéru v bytě Krausových podařilo již několikrát zcela vyprodat. Vydejte se spolu s herci do domácnosti Adolfa Loose a jeho třetí ženy Kláry a pochopíte, že život s geniálním architektem nebyl vůbec jednoduchý.  Další z repríz se v Loosových interiérech odehraje v úterý 8. října od 18 hodin.

Přednáškový cyklus Příběh stylu

Na loňský úspěšný seriál přednášek s názvem Příběh módy v letošní sezoně navazuje kunsthistorička Milena Hasalová tématem Příběhu stylu. Na podzim se chystají hned dvě přenášky. První z nich s podtitulem (Alter)ego se uskuteční ve čtvrtek 3. října. Třídílný cyklus pak u příležitosti 30. výročí Sametové revoluce uzavře ve čtvrtek 15. listopadu povídání o módě za časů silonu, tesilu a dederonu. Řeč bude mimo jiné o zboží z Tuzexu jako atributu blahobytu, diskutovat se bude také o vekslácích jako apoštolech luxusu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama