reklama

Pomozte svým kamarádkám získat sebedůvěru

reklama

Když mají Češky mluvit o svém vzhledu, jsou velmi kritické a samy sebe hodnotí spíš zdrženlivě. Pokud ale popisují své kamarádky, hovoří laskavě a v superlativech. Dokážeme snadno ocenit krásu druhých, tak proč ne i tu vlastní? Dove pokračuje v boji za sebevědomí českých žen a v další vlně kampaně #jsmekrasne chce motivovat kamarádky, aby si vzájemně pomohly uvědomit vlastní krásu.

Průměrná, dobře vypadající, přírodní – těmito výrazy samy sebe nejčastěji popsaly české ženy v průzkumu značky Dove1. Do výše uvedených kategorií se zařadilo celých 57 % dotázaných dívek a žen ve věku 18–64 let. Pouhých 8 % respondentek samo sebe označilo alespoň za hezké o ještě tři procenta méně za atraktivní. Za krásné se považuje jen 1 % účastnic průzkumu, což je ve srovnání se světovým průměrem (4 %) jasným důkazem nebezpečně nízkého sebevědomí Češek. Dove se rozhodl tuto statistiku zvrátit a s kampaní #jsmekrasne vyzývá ženy, aby si věřily a měly se rády. Tentokrát do boje za větší sebedůvěru žen povolává kamarádky.

Z průzkumu značky Dove mimo jiné vyplynulo, že když už se Češky odhodlají samy sebe pochválit, za nejkrásnější část svého těla považují oči (48 %), dále vlasy (30 %), úsměv (18 %) a prsa (16 %). Naopak nejméně spokojené jsou se svým břichem (44 %), pozadím (17 %) a nohama (13 %). Většina respondentek se ale shoduje, že před samotným fyzickým vzhledem je pro jejich pocit krásy důležitější stabilita a naplněnost každodenního života. Za jeden z nejvíc rozhodujících faktorů určujících míru spokojenosti přitom označily přátele. Kamarádky jsou mnohdy hlavním zdrojem sebedůvěry ženy, což potvrzuje nejen statistika, ale i psychologové. „Vzájemné přátelství žen je veliký dar. V přátelství zažíváme sounáležitost, cítíme důvěru, pocit bezpečí a vzájemnou podporu. Protože u jiných krásu vidět dokážeme, ale na sebe jsme často velmi přísné, měly bychom své přítelkyně ujišťovat o jejich kráse. Pro budování zdravého sebevědomí je také důležité vážit si jedna druhé i každá sama sebe,“ říká psycholožka se zaměřením na ženské sebevědomí Mgr. Jitka Nesnídalová.

Dove se odhodlal posílit aktivitu kamarádek při budování vzájemného sebevědomí a v rámci kampaně #jsmekrasne spustil videoprojekt Přátelé2, jenž zahrnoval anketu mezi přítelkyněmi přímo v ulicích. Oslovené ženy dokázaly před kamerou v podstatě okamžitě vyzdvihnout hned několik věcí, které se jim líbí na těle jejich kamarádky, ale na otázku, co mají rády samy na sobě, už byly s odpovědí rozpačitější. Na bezprostřední reakce se podívejte zde.

 

Myslíte si, že jsou Vaše kamarádky krásné? A myslíte si, že jste krásná Vy? Vyjádřete podporu boji za sebevědomí českých žen a přidejte se na www.jsmekrasne.cz k již více než 6 000 Češek, které našly odvahu to o sobě říct. Fanoušci projektu mají navíc možnost se na Facebooku značky Dove aktivně zapojit do vytváření podoby kampaně a navrhovat motivační texty na trička. Nejlepší návrh spolu se 3 dalšími od českých a slovenských fashion bloggerek se vyrobí a od července bude v prodeji pod záštitou kolekce DOBRO e-shopu ZOOT. Výtěžek z prodeje unikátní limitované edice bude věnován nadačnímu fondu Slovak-Czech Women’s Fund.

Mgr. Jitka Nesnídalová je psycholožka a koučka s 10letou praxí. Specializuje se na sebevědomí a harmonické mezilidské vztahy. Je autorkou několika publikací a motivačních brožur. Pro kampaň #jsmekrasne připravila 3 tipy, které každé přátelství mezi ženami udělají ještě pevnější a krásnější.

  1. Spolupracujte a důvěřujte

Berte kamarádku jako svého spojence a dodejte jí pocit, že stojíte při ní. Ve spolupráci je síla a dohromady dokážete mnohé, navíc upevňování pouta důvěry mezi přítelkyněmi přímo ústí v sebedůvěru každé z nich. Připomínejte proto té svojí, že je krásná a jedinečná. Bude se tak cítit nejen ona, ale také Vy.

  1. Potěšte drobnostmi

Myslete na svou kamarádku za všech okolností, nezapomeňte ocenit veškeré její úspěchy. Pravidelně ji obdarovávejte drobnými pozornostmi – roli zde přitom nehraje cena, ale kreativita a dobré vzájemné poznání. Sepište například na pěkný papír seznam jejích dobrých vlastností nebo rysů. Pokaždé, když bude Vaší přítelkyni úzko, může si tímto milým vzkazem připomenout nejen Vaše přátelství, ale také svoji sebedůvěru.

  1. Buďte oporou za všech okolností

Kouzlo skutečně dobrých přátel spočívá v tom, že k sobě cestu spolehlivě najdou i po delší odluce. Jakkoli daleko vás od sebe osud zavede, ukažte své kamarádce, že kdykoli a kdekoli Vás bude potřebovat, jste tu pro ni. Vždy vnímejte její nálady a pocity. Jste to právě Vy, kdo na ni má zásadní vliv. Reflektujte silné stránky své přítelkyně, podporujte ji v jejich rozvíjení. Sama nejlépe poznáte, kdy ocení Vaši radu, a naopak kdy bude stačit jenom fakt, že jste s ní. Nechte ji vyplakat na Vašem rameni, podpořte ji při zakopnutí, sdílejte smutek, pláč, pohlaďte po vlasech, obejměte, a pokud vás zrovna dělí dlouhá vzdálenost, pošlete jí milý vzkaz a dodejte jí pocit, že s Vámi může počítat.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama