reklama

Posilujte imunitu: Jak vyzrát na chlad a nemoci?

reklama

V tomto podzimním období je velmi nutné posilovat imunitu. Co si ale koupit, abychom to nepřehnali, nebo to naopak nebylo k ničemu? Není nad to se zeptat profesionálky v oboru.

Kromě vyvážené stravy, dostatku pohybu a spánku je dobré si v lékárně koupit multivitaminy, na trhu jsou různé druhy nebo zvýšit dávku vitamínu C, můžeme kombinovat s kapkami Echinacea. „Velmi účinné jsou tablety obsahující vitální houby Reishi, Shitake, po dobu jejich užívání se doporučuje zvýšit příjem vitamínu C a to buď ve formě extraktu z brazilské třešně Aceroly nebo jen zvýšením příjmu ovoce a zeleniny,“ usmívá se Petra Nováková, majitelka Lékárny Těšnov.

Pro posílení imunity dětí hlavně před nástupem do škol a školek je jedním z řešení pravidelné užívání vitálních hub, jejichž účinky jsou potvrzeny nejen tradiční čínskou medicínou, ale také moderními vědeckými studiemi. „Velmi oblíbený je čínský dračí sirup MycoBaby vhodný především pro malé děti, které nejsou schopné polykat tabletky. Jeho účinky na zvýšení obranyschopnosti těla spočívají v kombinaci bylinek a vitálních hub, obsahuje Cordyceps, Reishi, Echinaceu a Acerolu. Druhým z přípravků, který je ve formě kapslí, je MycoComplex vhodný pro větší děti i dospělé. Kapsle obsahuje vitální houby Cordyceps, Reishi a Acerol doplněny o Agaricus a houbu Shitake. Dále v naší lékárně doporučujeme sirup s obsahem Imunoglukanu v kombinaci s vitamínem C,“ doplňuje Nováková. V její lékárně samozřejmě vše zmíněné seženete.

Pro imunitu je důležitá také střevní mikroflóra, která má být osídlena správnými probiotickými  bakteriemi . „Kromě jídelníčku, který má být bohatý na mléčné výrobky (například jogurty), bych v tomto období doporučila různé doplňky. V lékárně je seženete ve formě kapek, sirupů i tablet. V naší lékárně máme čínskou medicínu, která se nám velmi osvědčila. YU PING FENG WAN – ODOLNOST EBENOVÉHO VĚTROLAMU – je jednoduchá směs. Obsahuje pouze byliny. Je velmi účinná. Stabilizuje povrch těla, aby nemohly patogeny vnikat dovnitř. Slovy západní medicíny zvyšuje odolnost organismu. Používá se jako prevence a léčba běžných nachlazení, chřipky, chronické rýmy, sinusitidy, zánětu průdušek,“ vysvětluje Nováková. Dálší směsí, která je vhodná pro osoby přecitlivělé na chlad je GUI ZHI TANG WAN – SKOŘICOVNÍKOVÁ SMĚS – obsahuje skořici a zázvor. Ihned po prochladnutí se může polknout až 4x denně 25 kuliček. Směs prohřeje a pomůže uvolnit ztuhlé svaly, u kterých se usadil chlad. „Jakmile pozoruji známky nachlazení, začnu pít bylinky, zvýším dávku vitamínu C a začnu užívat tablety obsahující japonskou houbu Shitake,“ má svůj recept Nováková. A pozor, příznaky chřipky a koronaviru jsou velmi podobné. Covid-19 poznáte podle toho, že máte vysoké horečky až 39 stupňů, dušnost, ztrátu chuti, čichu. Společnými příznaky jsou naopak bolest v krku, svalů a kašel. Ideální je tedy v případě podezření dojít na testy.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama