Poslední šance vidět Bernsteinovu MŠI s Vojtěchem Dykem v hlavní roli

Autor: dne 3 října 2018

Nové nastudování proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina s výtečným Vojtěchem Dykem v roli kněze při každém uvedení vzbuzuje vlnu pozitivních emocí a nadšené reakce. Mimořádně úspěšné představení, které mělo premiéru v březnu 2016, se na jeviště letos vrátilo na počest 100. výročí autorových narozenin. Na dlouhou dobu poslední příležitost prožít MŠI „live“ se nabízí 8. prosince v brněnské Hale Rondo, kam lze ještě v předprodeji zakoupit zbývající volné vstupenky. Listopadové koncerty v pražském Foru Karlín jsou vyprodané.V České republice se s dalšími reprízami minimálně v příštím roce nepočítá. Producenti projektu Vojtěch Dyk a Josef Buchta aktuálně jednají o uvedení MŠE v newyorské  Carnegie Hall  a washingtonském Kennedy Center, kde měla MASS v roce 1971 premiéru.

Za unikátními předloňskými i letošními představeními MŠE a jejich realizací stojí tým zkušených a respektovaných profesionálů. Režie a scénografie se opět ujímají Michal Šimon Cabani. Spolu s Vojtěchem Dykem se náročných pěveckých rolí zhostí Ondřej Ruml,David Uličníka další špičkoví zpěváci. Hudební těleso zahrnující bluesový band, komorní a perkusní orchestr povede dirigent Jan Kučera, tvoří jej členové B-SIDE BANDubandleadera Josefa Buchty a přední tuzemští instrumentalisté. O sborové party se postarají členové Czech EnsembleBaroquea chlapeckého sboru Pueri Gaudentes.

MŠI uvádí agentura Mass Dream Production, generálním partnerem projektu je Česká spořitelna. Mediálními partnery jsou: Právo, Novinky.cz, Český rozhlas –Radiožurnál a Harper’s Bazaar.

Další videoukázka ze série „Jak se dělá Bernsteinova Mše“, kde se v hlavní roli Celebranta představuje Vojtěch Dyk,  je o výzvách. Protože pro většinu umělců a dalších členů realizačního týmu bylo nastudování tohoto mimořádného díla velkou výzvou. Pro některé z nich přímo životní výzvou. Nestačí totiž jen být statečný …

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď