reklama

Potěšení pro oko i duši? Všechno splní nový Natěrač

reklama

Nejen estét a milovník humoru si přijde na své, žně bude mít i divák nemrava. Skvělou zábavu a atraktivní herecké trio, jejich svršky i spodky a také něco navíc, totiž slibuje nové nastudování známé a osvědčené bláznivé komedie Donalda Churchilla Natěrač, které se pod režijním vedením Jana Noska Nováka rodí v Divadle Gong. Premiéra téhle vydařené ptákoviny proběhne 13. července na Letní scéně Harfa.

V „dbalkách“ i nedbalkách se budou po jevišti prohánět Bára Mottlová, Eva Decastelo a Leoš Noha, které jsme zastihli při dolaďování scén v Divadle Gong. „Na tuhle nabídku zahrát si ve ztřeštěné komedii se prostě nedalo říci ne. Zkoušíme už nějakou dobu a i pro nás bude tenhle kousek zábavou. Samozřejmě text je důležitý, ovšem je tam tolik prostoru pro improvizaci, že každé představení bude jiné,“ prozradila Mottlová.

„Mě doporučila Bára, takže nebylo, co řešit. Jo, řekla jsem, jdu do toho. A je to fakt, boží,“ uvedla Decastelo a Leoš Noha sdílel radost obou dam a navíc s potěšením mlsného kocoura, protože prý hrát s takovými kočkami je paráda. A navíc má to štěstí, že jejich „přednosti“ může okukovat ze vzdálenosti jen několika centimetrů, zatímco divák bude muset mít s sebou dalekohled.

Natěrač je vpodstatě o manželském trojúhelníku, tedy pořádné nevěře a o tom, co se může stát, když se do souboje manželky a milenky zamíchá natěrač, který je mimochodem zaníceným hercem amatérem. Tenhle společenský outsider se dočká přízně obou dam, které si na něm potřebují dokázat, že jedna je lepší než druhá, a tak série nedorozumění a mystifikací nebere konce. Jde, s notnou dávkou nadsázky o příběh, který se možná mohl stát. A co kdyby se v soukromí nějaká nevěra proflákla u Evy a Báry, zabily by svého parťáka?

„Ufff, tak to určitě ne. Vzhledem k tomu, že máme děti, tak ženská, konkrétně vlastně já, bych uvažovala jinak. Kdybych byla svobodná a přišla jsem partnerovi na nevěru, tak by to byl jednoznačně důvod k rozchodu. Vzhledem k tomu, že jsem máma, mám dvě supr děti, nejlepšího manžela pod sluncem a kdyby se, nedej bože něco takového stalo, a já věřím, že je to scifi a nikdy se to nestane, tak bych odpustila a snažila se vztah udržet. To řešení, které je v Natěrači, že si jdu všechno vyřídit s milenkou a ještě to napráším jejímu manželovi, tak to mi přijde jako výborná pomsta a myslím si, že bych byla dostatečně velká mrcha na to, abych mu to udělal i v reálu,“ kategoricky, ale se smíchem řekla Eva Decastelo.

„Já nemám rodinu a manžela, takže si nejsem jistá, co bych udělala. Myslím si, ale že by vztah skončil. Pro mě by se stal něčím laciným, nevěra je velká slabost a proč bych měla žít vedle slabocha,“ zamudrovala Bára Mottlová. Chlapa, tedy Leoše Nohy jsme se raději neptali, protože pánové to mají zařízeno asi trochu jinak. V každém případě Natěrač není rozervané drama a je úplně o něčem jiném, než nám předestřely své názory na partnerskou nevěru Eva a Bára, takže když půjde při představení o slzy, pak to budou jen slzy smíchu.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama