reklama

Použitím vibrátoru si ženy mohou prodloužit orgasmus až o 4 sekundy

reklama

Sebeuspokojování se věnuje drtivá většina lidí a dle zkušeností odborníků je masturbace prospěšná pro jedince i páry. Podle nejnovějšího výzkumu amerických neurologů si pak ženy používáním vibrátoru mohou užít výrazně delší a intenzivnější sexuální prožitek, navíc s téměř o 17 % delším orgasmem.

Ve zdravém sexuálním vztahu má své pevné místo i masturbace. Sepeuspokojování dle řady průzkumů pomáhá rozvíjet zdravý přístup k sexualitě a prospívá i partnerskému vztahu. Masturbace je navíc velmi rozšířená: podle loňského průzkumu společnosti Tenga se jí oddává 95 % mužů a 81 % žen. „Především ženy si pak během sebeukájení ve více než pětině případů vypomáhají sexuálními pomůckami, zejména oblíbenými vibrátory,“říká Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který prodává a testuje erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.Američtí odborníci nyní v rámci nové studie zjistili, že upřednostněním vibrátoru před manuálním drážděním pochvy a klitorisu mohou ženy dosáhnout o téměř 4 sekundy delšího orgasmu.

Ženy si s vibrátorem užívaly čtyřikrát delší masturbaci                                                        

V rámci výzkumu amerických neurologů byly u vybraných žen nejprve sledovány odezvy v mozku, a následně bylo provedeno dotazování. „Ukázalo se, že při použití vibrátoru, který dráždil pochvu i klitoris, dosáhly ženy většího vzrušení a delšího orgasmu, než když se uspokojovaly pouze rukou. Zároveň jim však dosažení orgasmu při použití vibrátoru trvalo více než čtyřikrát déle než při použití ruky, konkrétně 26,4 minut versus 6,5 minuty,“uvedla Nicole Prause, neurovědkyně z výzkumné instituce Liberos LLC, která se na výzkumu podílela.

Ukázalo se ovšem, že si ženy během používání vibrátoru jednoduše více „hrály“ a užívaly si různorodější fyzické vjemy, což potvrdil i fakt, že ženy přiznaly mnohem vyšší míru vzrušení.„Délka běžného ženského orgasmu se pohybuje mezi šesti a třiceti vteřinami. Může však trvat i mnohem déle a celkově být intenzivnější, pokud do milostné předehry zahrneme delší dráždění, k čemuž slouží právě erotické pomůcky,“doplnil Adam Durčák.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama