reklama

Praha ožije přehlídkou autorského divadla

reklama

„Hrajeme si a tvoříme (divadlo)“ je podtitulem kulturní události AUTORSKÝ PODZIM, kterou uspořádá TALENT drama studio 19. 10. 2019 ve Vršovickém divadle MANA. Během jednoho sobotního odpoledne a večera je připravený nabitý program, který si klade za cíl především představit výsledky autorské divadelní tvorby Talent drama studia široké veřejnosti. 

„Každý člověk se může stát zajímavým autorem a přirozeným hercem a interpretem. Cestou k tomu je objevování sebe sama a svých možností prostřednictvím hlasu, těla, a hry, které odkazují k samotnému člověku, kdo je ve své nejhlubší podstatě a řeči, která jde dál a tvoří z myšlenek nový svět. V každém z nás třímají touhy autorské i herecké. Přirozené touhy vyjadřovat se a sdílet naše pohledy. Stačí jen mít odvahu a chuť zažít to. Pokusit se oddat hře, která přináší osvobození a otevírá tvůrčího ducha v každém člověku,“ uvedlazakladatelka TALENT drama studia Erika Merjavá.

Vedle pěti představení autorského divadla skupin starších dětí, mládeže a dospělých nabídne divákům možnost vyzkoušet si, jaké to je stát na jevišti divadla, pracovat s vlastním textem a jeho divadelní interpretací. Umožní jim to dvouhodinový seminář autorského divadla pod vedením zakladatelky TALENT drama studia, Eriky Merjavé. Ta také režírovala a pedagogicky vedla všech 5 skupin (ve spolupráci s divadelním režisérem Jiřím Ondrou), které se představí na jevišti v rámci hlavního programu. 

Večerní část programu vyvrcholí premiérou představení CIZINKA V CHALOUX, který kombinuje improvizaci, scénické čtení a jevištní interpretaci autorského textu Eriky Merjavé s doprovodem živé jazzové hudby v podání Eleny Sonenshine, Miroslava Linky a Jiřího Pěluchy. „Jde o mou autorskou reflexi – pohled na sebe samou v ostrém světle reality a zamyšlením nad tím, čím si člověk musí projít, než dojde k pochopení a smíření,“popisuje herečka a autorka textu Erika Merjavá.

Na závěr večerního programu bude následovat afterpartyspojená s neformální diskusí herců, autorů a veřejnosti na jevišti divadla.

Autorský podzim vznikl za podpory Městská část Praha 10.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama