reklama

Prázdninový kulturní tip: Divadelní léto pod plzeňským nebem s Michalem Dlouhým

reklama

Jedinečnou příležitost dopřát si mimořádné divadelní zážitky na výjimečném místě nabízí Divadelní léto pod plzeňským nebem. Na scénu postavenou na místě bývalých městských hradeb v Proluce v Křižíkových sadech nejprve vstoupí legendární Cyrano z Bergeracu v podání Michala Dlouhého.

Cyrano, romantický příběh čisté a marné lásky až za hrob, opravdového přátelství, nefalšovaného hrdinství, odvahy a cti už několik století patří mezi nejoblíbenější divadelní klasiku. Po premiéře 30. června následují reprízy od 2. do 17. července. Po loňském úspěchu se na program Divadelního léta vrací tragikomedie Akvabely, vyprávějící osudy tří mužů středního věku, kteří v životě trochu plavou, a tak se synchronizují alespoň ve společném vodním tanci. Hrát se bude letos čtyřikrát, a to ve dnech 22. – 25. července.

V rámci doprovodného programu bude 14. července Proluka patřit Improzápasu, ve kterém se dva týmy utkají v hraných, zpívaných i vyprávěných improvizacích na divácká témata.Slam Poetry Open Air s hvězdami české scény dostane prostor 19. července a 28. července Divadelní léto zakončí unikátníFestival hereckých kapel s oblíbenými herci v nečekaných rolích.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama