reklama

Předseda ODA Pavel Sehnal jednal s vedením provincie Bac Ninh

reklama

V rámci své pracovní cesty do Vietnamu jednal předseda ODA a majitel skupiny SPGroup, a.s. Pavel Sehnal s nejvyššími představiteli provincie Bac Ninh, která přímo sousedí s hlavním městem Hanojí a patří k nejrychleji se rozvíjejícím částem Vietnamu.

V sídle vedení provincie Bac Ninh přivítal Pavla Sehnala a další zástupce SPGroup guvernér provincie a senátor Nguyen Nhan Chien. Právě do provincie Bac Ninh by mohla směrovat jedna ze zamýšlených investic ve Vietnamu ze strany SPGroup. „V naší provincii působí zhruba 10 tisíc firem, z toho 900 zahraničních, což nás řadí na přední místa v počtu zahraničních investorů. Jsme proto přesvědčeni, že naše provincie by i pro aktivity SPGroup mohla byt tím správným partnerem,“ řekl během setkání guvernér provincie Nguyen Nhan Chien.

Provincie Bac Ninh má podle slov guvernéra Chiena také velmi bohatou kulturní historii. Dalším bodem společného jednání byla proto také spolupráce v oblasti kultury a vzdělávání. „Věřím, že v těchto oblastech najdeme velký potenciál pro spolupráci našich zemí,“ řekl předseda ODA Sehnal.

Zásadním předpokladem pro spolupráci nejen České republiky a Vietnamu, ale i kterýchkoliv dvou zemi, je podle něj překonání jazykové bariery. Jako předseda politické strany chce proto podporovat studium českého jazyka u zahraničních studentů žijících v České republice. „Čím více vietnamských občanů se u nás naučí česky, tím lépe se našim zemím pak bude spolupracovat,“ řekl během jednání předseda ODA Sehnal s tím, že pokud se v nadcházejících volbách ODA dostane do parlamentu, bude na vysokých školách prosazovat kvóty např. ve výši 10% zahraničních studentů, kteří v České republice absolvují celé vysokoškolské studium.

V závěru jednání pozval Pavel Sehnal zástupce provincie Bac Ninh k návštěvě České republiky, aby se osobně přesvědčili nejen o aktivitách společnosti patřících pod SPGroup, ale i o možnostech spolupráce v dalších oblastech.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama