reklama

Představení Hit, Tell the Difference plní sny „obyčejných“ Rwanďanů

reklama

Na Jatka78 v uplynulých dnech dorazilo 10 Rwanďanů. Společně s Cirkem La Putyka září v představení Hit, Tell the Difference. Za sebou již mají úspěšné vystoupení v šapitó v Hradci Králové. Mezi 9.—12. červencem je pak můžete vidět přímo na Jatkách78. Projekt sleduje nejen vývojovou linku nového cirkusu, ale zaměřuje se také na podporu nadějných akrobatů, kterým tento projekt pomohl v boji s chudobou a bezdomovectvím. Přečtěte si poutavé životní příběhy Erica, Anacleta, Abouby a Ntwaliho a dozvíte se, jak Hit, Tell the Difference změnil jejich životy!

Představení pojednává o kulturních nárazech. O nárazech jednotlivých poetik Cirku La Putyka Future Vision Acrobat. Hit je o předsudcích. Hit je o snech. Hit je oslava. Hit je o ženě. Hit je o mámě, která se nevrátila z Konga a možná ještě někde žije…

Jednáse o unikátní projekt propojující akrobaty, tanečníky, herce a muzikanty ze Rwandy, České republiky a Kanady vznikal v Praze i přímo ve Rwandě, kde principál Cirku La Putyka Rostislav Novák ml. i s částí souboru zkoušel spolu se zdejšími artisty a hudebníky.

Toto setkání všem mladým Rwanďanům, kteří byli do projektu vybráni, od základu změnilo jejich život. Ntwali zaplatil školné za své tři sourozence, Abouba si poprvé v životě založil bankovní účet a pomáhá dalším dětem bez domova, Anaclet už nemusí vyjít s 50 eury měsíčně a malý Eric si z honoráře za projekt koupil svoje první kolo a sní o tom, že ve Rwandě jednou založí velké cirkusové centrum.

Hit, Tell the Difference je tak důkazem, že i malá pomoc může v životě afrických dětí a teenagerů sehrát zásadníroli. Díky angažmá v projektu získali nejen prostředky na to, aby se postavili na vlastní nohy, ale především touhu se někam prostřednictvím akrobacie a umění posunout.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama