reklama

Představujeme celovečerní film Děti samotářů

reklama

Producentská společnost DonArt právě natáčí celovečerní film Děti samotářů. V hlavních rolích uvidíte přední české tváře jakými jsou Klára Pollertová-Trojanová se svým synem Josefem Trojanem, Jaroslav Plesl, Pavel Řezníček, Olga Dabrowská ml., nebo nestárnoucí Tomáš Hanák, který si momentálně užívá na place roli uvadajícího padesátníka. V postavách lesbického páru se v připravované novince představí herečky Vanda Hybnerová a Ivana Chýlková.

Svým obsahem film Děti samotářů velmi volně navazuje na kultovní snímek Samotáři z roku 2000. Nejedná se však o pokračování filmu. Autorka scénáře a režisérka celého projektu Olga Dabrowská, chce svým snímkem představit, jak v současnosti žije generace těch, kteří prožili devadesátá léta divokým hledáním své identity. S odstupem a svébytnou nadsázkou poukazuje na významnou disfunkčnost současných rodin celé střední Evropy.

„Původní Samotáři byli třicátníci, kteří žili jako teenageři, hledali lásku, ale nebyli schopni udržet vztah. Samotáři v tomto filmu jsou čtyřicátníci až padesátníci, kteří touží po lásce, ale nedokážou vytvářet dlouhodobé partnerské vztahy,“ popisuje zjednodušeně Olga Dabrowská své Děti samotářů, zmítající se ve válce vztahů, na jejímž konci všichni touží být milováni.

Děti těchto dětí (v podání Josefa Trojana a Olgy Dabrowské ml.) se přizpůsobují aktuální době, vyrůstají v nefunkčních či neúplných rodinách a musí čelit hrozbám moderní a uspěchané doby. Scénář filmu Děti samotářů byl oceněný dramaturgií České televize či formou vývojového grantu Státního fondu kinematografie. A zaujal i oslovené herce. „Scénář Olgy si mě získal tématem hledání. Je něčím, co člověka třeba právě v mém věku už v životě tolikrát potkalo – stav různých zklamání, tužeb a snů. Baví mě, moje postava je hrozně rozmanitá. Tolik různých podob lásek a vztahů už jsem v životě měla možnost točit a taková je první. Čeká ji spletitá cesta, na konci které možná člověk zůstane sám,“ naznačuje o roli herečka Vanda Hybnerová, která bude lásku hledat po boku kolegyně Ivany Chýlkové. Ani ta prý dlouho neváhala, zda na roli ve filmu kývnout.

„Scénář se mi líbil, protože mi přijde jiný, než jak jsou dnes psané scénáře. Zdánlivě může příběh Dětí samotářů působit jako přehnaná banalita, ale myslím si, že vše co se v něm odehraje, je může být reálné. Vím sama, že to co vypadá nejabsurdněji, ve scénářích často není a v životě je to ještě daleko zapeklitější,“ říká herečka Ivana Chýlková. Diváci se skutečně ve filmu mohou těšit na silné reálné životní příběhy, i vážné situace, zpracované však s lehkostí, nadsázkou a patřičným nadhledem. Toto komediální drama zaručeně pobaví a zároveň přináší velký prostor k zamyšlení! Kolik vztahů končí rozvodem? Co prožívají děti, když se jejich rodiče rozvádějí? Kolik procent nerozvedených rodin žije šťastně?

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama