reklama

Přemysl Pálek: Krysaře si hodně užívám

reklama

Příznivci kultovního muzikálu Daniela Landy Krysař se konečně dočkali. Ve čtvrtek bylo na jevišti Divadla Kalich slavnostně pokřtěno dvojcédéčko Krysař 1996 – 2018, na kterém jsou všechny největší pecky ze tří dosavadních nastudování stále populárního díla.

Krysař, který je volně inspirován novelou Viktora Dyka, se hrál více než tisíckrát nejen v Čechách, ale i na Slovensku a v Rakousku a na jevištích se vystřídala v nejrůznějších rolích řada špičkových umělců. Sám Daniel Landa si střihl Krysaře v prvním nastudování v roce 1996 v divadle Ta Fantastika, kde se představil s Lucií Bílou coby Agnes.

„Je to historie i současnost. Na tom albu jsou písničky, které zpívají různí zpěváci v různé době. A není to kvůli srovnání, ale trošku vzpomínka. Myslím, že se docela povedlo. A co mě čeká v dohledné době? Chci zkompletovat a uzavřít projekt Žito hraným dokumentem, samozřejmě přijdou i nějaké koncerty, autorská čtení, s manželkou máme v hlavě i jeden projekt, o němž by bylo teď předčasné zatím mluvit, tak zůstane utajen. A závodění? No, pro letošek zřejmě ne. Rozbil jsem dost aut, takže si asi dám chvíli od něj klid. Asi…“ s úsměvem řekl Daniel Landa.

V nejnovějším nastudování Krysaře, který se kalichu hraje od září loňského roku se v hlavní roli představuje Přemysl Pálek, který se kromě kolegů také zúčastnil křtu.

„Celý ten muzikál je vynikající a já jsem opravdu velice šťastný, že si mohu roli Krysaře zahrát a pokaždé si ji užívám stejně jako diváci v hledišti. Je to mimořádné dílo a považuji za čest, že mohu být jeho součástí,“ uvedl Pálek, který spolu s kolegy z večerního představení zmíněného muzikálu nemohl na křtu chybět.

Všechny tři dosavadní inscenace režírovala Landova manželka Mirjam. „Od premiéry v roce 1996Krysař zásadně vyrostl, je to docela jiné představení, než bylo to původní. Vyjadřuje se k dnešku mnohem naléhavěji než před lety a jeho téma je neustále živé,“ nechala se slyšet režisérka.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama