reklama

Přes milión za operaci slepého střeva? Tolik zaplatí Čech v USA

reklama

Jet do zahraničí bez cestovního pojištění je velkým hazardem. V některých koutech světa můžete přijít až o milión korun! Na pojištění nezapomínejte ani v rámci cest po Evropě, a to i k našim sousedům. V naší zemi máme ošetření hrazené z povinného zdravotního pojištění, ale v zahraničí jsou výdaje na lékaře naše starost.

Někteří lidé se domnívají, že v rámci Evropské unie mají při předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění hrazené veškeré zdravotní zákroky. To bohužel není tak úplně pravda. Hrazeny jsou totiž jen náklady na nezbytnou zdravotní péči, a to pouze ve veřejném zdravotnickém zařízení. Pokud si v dané zemi občané za péči nebo léky připlácejí, povinnost se samozřejmě vztahuje i na vás. 

Málokoho napadne, že by si cestovní pojištění měl sjednat například i při cestě k našim zahraničním sousedům, byť jen kvůli krátké návštěvě. Mezi top 5 států s nejčetnějšími škodami se totiž řadí i Rakousko. Dále pak Thajsko, Nový Zéland, ale i Španělsko či Itálie.* 

Častou mýlkou některých lidí bývá, že pokud nejedou za hranice sportovat nebo se nemají v plánu účastnit se některých nebezpečnějších sportovních aktivit, pojištění nepotřebují. “Měli jsme klienty, kteří se ztratili v horách a kvůli vyčerpání nemohli sejít dolů. Musel pro ně vrtulník,”upozorňuje Simona Kuldová, produktová manažerka pojišťovny Direct a dodává: „Nejednalo se přitom o žádnou vysokohorskou turistiku a stalo se to i kousek za hranicemi.“ 

Nejčastěji se proplácejí náklady za zubaře, ale také za úrazy hlavy a končetin, záněty slinivky, záněty slepého střeva, ale i poštípaní hmyzem a šlápnutí na mořského ježka.

Někdy se stanou věci, se kterými třeba ani v nejmenším nepočítáte. Můžeme říct, že jsou to situace až bizarní. Ale i přesto se dostaly na seznamy pojistných událostí. Mezi ty nejbizarnější patří třeba opařený kotník nebo pokousání psem. Bohužel i takové situace se na cestách dějí.

Ceny lékařské péče ve světě

Pojišťovna Direct vyplácela nejdražší pojistné plnění u klienta, který trávil v USA celý rok. Jednalo se o zánět slepého střeva a cena operace se vyšplhala na částku přes milion korun! V Thajsku vyšel stejný zákrok se stejnou délkou pobytu na 150 000 Kč. Druhé nejdražší plnění vzniklo v Kanadě při zlomenině loktu, které vyšlo na téměř 700 000 Kč.* Cestovní pojištění vás tedy může stát sice nějakou tu stovku navíc, ale může ušetřit milióny! 

Nepodceňujte rizika

Dnešní společnost už naštěstí na cestovní pojištění tolik nezapomíná, avšak neřeší jej detailně. Lidé se spoléhají na produkt, který jím nabízí ať už cestovní kancelář, nebo jejich internetové bankovnictví.Dejte si však pozor, nespolehlivým ukazatelem je například velmi nízká cena pojištění, která v sobě nezahrnuje veškerá možná rizika nebo nabízí nízký limit pojistného plnění. Může se stát, že limity budou tak nízké, že vám to vyjde téměř stejně, jako kdybyste žádné pojištění neměli. Pamatujte, rozdíl v pojistné částce je mnohdy zanedbatelný, ale rozdíl v krytí je pak obrovský.

Vaší prioritou by mělo být hlídání si veškerých limitů, a v případě, že se na cestě rozhodnete vydat se trochu dobrodružnějším směrem, nezapomenoutse připojistit. V dnešní době si lze připojištění sjednat okamžitě, stejně tak rychle lze provést i jeho uhrazení. Můžete se tedy připojistit v ten samý den, kdy se rozhodnete, že si skončíte bungee jumping, to nabízí například i Direct pojišťovna. Nezapomínejte si také dopředu zjistit všechny výluky týkající se vašeho pojištění a vždy u sebe noste doklad totožnosti a kontakt na asistenční službu. Tato služba je k dispozici nonstop, takže pokud se vám něco stane, kontaktujte ji co nejdříve, pro zajištění nejlepší možné pomoci.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama