reklama

Prestižní cenu Magnesia Litera letos získal blog strážníků z Přerova

reklama

Prestižní literární cenu Magnesia Litera v kategorii Blog roku si v úterý 8. června převzal městský strážník z Přerova Miroslav Komínek. Ocenění získal za svá originální hlášení ze zásahů přerovské Městské policie, jíž je členem přes 24 let. Nyní chystá Miroslav Komínek i vydání své první knihy. Ještě ani nevyšla už se jí na crowdfundingu prodalo přes 1000 výtisků.

Miroslav Komínek pracuje v Městské policii Přerov jako zástupce ředitele pro výkon služby. Jeho práce běžně zahrnuje plánování služeb, bezpečnostní opatření a kontrolu výkonu. Kromě toho každé ráno podá na facebookové stránce Městské policie Přerov veřejné hlášení jedné události, kterou strážníci ve městě řešili. Že se jedná o čtení velice poutavé, dokazuje i fakt, že stránka má v současné době téměř 27 000 sledujících a je tak nejoblíbenějším Facebookem městské policie v zemi. Kromě ocenění Magnesia Litera Miroslav Komínek nedávno rovněž získal cenu Zlaté pero udělovanou Creative Copywriters Club.

„Ceny si pochopitelně velmi vážím, nicméně celá anabáze by nevznikla bez toho hlavního – bez práce strážnic a strážníků v ulicích. Jim by měla patřit ocenění. Každopádně jsem rád, že se mezi veřejnost dostane alespoň špička ledovce jejich činnosti,“ říká strážník a spisovatel v jedné osobě Miroslav Komínek.

Kromě uznání poroty a přízně čtenářů, získá Miroslav Komínek od sponzora soutěže společnosti Mattoni 1873 také odměnu ve výši 50 000 Kč, která má pomoci k vydání knihy. Tu již od podzimu 2020 pod názvem 365+1 příběh strážníků z Přerova, díky zájmu fanoušků, autor připravuje. Originální ilustrace v knize budou od autorova bratra Tomáše Saavedra Komínka. Na podporu vydaní knihy probíhá na webu Donio.cz/365 sbírka, v níž se během prvních dvou týdnů prodalo více jak 1000 kusů knihy, a zájem i částka stále roste. Díky tomuto úspěchu se připravuje audiokniha i podcast, který nové nakladatelství Pracovna nahrává ve spolupráci s režisérem Martinem Učíkem a hercem Davidem Matáskem, který propůjčí příběhům svůj hlas a pomohl i s kampaní na Donio.cz, kde si v upoutávce zahrál sám sebe.

„Na místě je poděkovat příznivcům z řad veřejnosti, kteří podpořili vznik této knihy. Jelikož se v knize objevují i tiskové zprávy staré přibližně čtrnáct let, bude pro čtenáře zajímavé srovnání vývoje.“ dodává Miroslav Komínek.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama