reklama

Přijďte na mimořádné komentované prohlídky smíchovské Winternitzovy vily od Adolfa Loose

reklama

Ve Winternitzově vile od Adolfa Loose a Karla Lhoty na pražském Smíchově budou již tuto sobotu 17. června probíhat mimořádné, komentované prohlídky v termínech 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 a 19:00 hod.

Komentované prohlídky vily poskytnou dostatek oficiálních i soukromých informací přímo z rodiny původních majitelů. Návštěvníci mohou vybírat mezi romantickým ranním termínem v 9 hodin s vyhlídkou na východ slunce nad historickým středem města, nebo počkat na podvečerní termín s vyhlídkou na západ slunce v 19 hod. Za okouzlujícím světlem se ale mohou vypravit i v dalších čtyřech možných termínech celý den.

Smíchovská vila nese jméno advokáta Josefa Winternitze, který ji nechal postavit pro svoji rodinu v roce 1932. Za architekty si zvolil Adolfa Loose a Karla Lhotu. Rodina vilu obývala jen do roku 1941, kdy byla donucena pod tlakem rasové perzekuce vilu převést na Auswanderungsfond für Böhmen und Mähren (Vystěhovalecký fond). Od tohoto fondu koupila objekt obec pražská, která ve vile zřídila mateřskou školku. Ta zde nepřetržitě sídlila až do roku 1997. Celá rodina byla roku 1943 transportována do Terezína a později do koncentračního tábora Osvětim. Vrátila se pouze Jenny Winternitzová a dcera Suzana, které však již vilu nikdy nespatřily. Potomci se o vile dozvěděli až v roce 1991 při přípravě restitucí.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama