reklama

Připravte svou pleť na jaro

reklama

Mrazivé počasí vzápětí střídané deštěm, časté přechody ze zimy do tepla, suché přetopené prostředí doma i v kanceláři… Letošní zima se citelně projevuje na naší pleti, která je vyčerpaná a zašedlá. Často svědí, pálí nebo je dokonce zarudlá. Přestože teploty letos nepadaly hluboko pod nulu, mráz, vítr a suchý vzduch daly naší pokožce i tak docela zabrat. Také cítíte, že je vaše pleť zarudlá, svědivá nebo napjatá se suchými místy? A naopak T-zóna produkuje více mazu? Pak pro vás máme několik užitečných rad, jak se zbavit následků zimy a připravit pleť na jaro.

„Kůže je náš největší tělesný orgán, tvoří bariéru před vnějším okolím,“ říká expertka na pleť ze společnosti Herbalife, Jacquie Carter, a dodává: „Nejhorší věc, kterou můžete pro svoji pleť udělat, je nedělat vůbec nic.“ Vaše pleť potřebuje restart, dopřejte jí tedy po zimě zvýšenou pozornost za pomoci kvalitních produktů.

Vyměňte zimní kosmetiku za lehčí
Hutné a mastné krémy, které vám prokázaly dobrou službu v zimě, vyměňte za lehčí a především hydratační, aby pleť v prvních jarních paprscích mohla dýchat. Pokud i přesto toužíte po hutnosti, používejte lehčí krém i v průběhu dne. Jednou týdně dopřejte pleti výživnou pleťovou maskou, potřebné látky jsou v ní obsažené ve vysoké koncentraci. Maska navrátí vaší pleti přirozenou vitalitu a lesk a celkově ji oživí. A kdy jindy než právě po zimě je ideální čas navštívit kosmetický salón? Cílená péče se opravdu vyplatí!

Výživa zevnitř
Nedostatek vitamínů během zimy je třeba kompenzovat jejich zvýšeným příjmem. Vyhněte se však těm umělým a dopřejte si je raději v podobě čerstvých ovocných a zeleninových šťáv. Náš tip: Stav vaší pleti je odrazem stavu vnitřního prostředí těla. Naordinujte si odlehčený týden bez masa, pečiva a mléčných produktů. Pijte převážně čerstvé šťávy, ovocná a zeleninová smoothies a jezte zeleninové saláty. Přidejte do svého jídelníčku více mrkve, okurky, avokádo a rajčata. Konzumujte potraviny bohaté na antioxidanty, především na selen, zinek a betakaroten. Vaše trávení a pleť budou jásat. Také pijte dostatečné množství vody, nejméně 2,5 litru denně, a využijte jarního počasí k častým procházkám.

Čištění pleti
Abyste odstranila zašedlé buňky a oživila svou pleť, provádějte pravidelný peeling. Vyzkoušejte například borůvkový peeling s antioxidanty z řady Herbalife SKIN. Bez pravidelného odličování ráno a večer to také nepůjde. Odličujte pleť pomocí hloubkových přípravků tak dlouho, dokud nebude vatový tampónek úplně čistý. Vyhněte se odličovacím ubrouskům, jsou příliš agresivní a pleť nevyčistí tak dobře jako kombinace odličovacího mléka, následného čistícího gelu či pěny a v závěrečné fázi pleťového tonika, které hezky zatáhne póry. Buďte při odličování důkladná, ale zároveň ke své pleti dostatečně jemná.

Probuďte pleť hned po ránu
Poslední tip platí v podstatě kdykoli během roku, nejen po zimním období. Oplachujte si obličej studenou vodou hned po ránu. Stáhnou se vám póry a díky šoku z chladné vody začne pleť rychleji pracovat. Zbavíte tak svoji tvář ranní opuchlosti, příznaků nevyspání a dodáte si tím i „zdravou“ barvu do tváře.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama