reklama

Proběhla 2. tematická franchisová snídaně. Tentokrát na téma ochrany duševního vlastnictví

reklama

V prostorách Družstevní asociace, Těšnov 5, Praha 1 proběhla již 2. tematická franchisová snídaně, tentokrát pořádaná ve spolupráci s JUDr. Davidem Karabcem, specialistou na problematiku korporátního práva, průmyslového práva a licencí, hospodářské soutěže a nekalé soutěže.

Akce se zúčastnilo 10 zájemců o danou tematiku a nikdo nelitoval, že úterní dopoledne strávil tím, že se dověděl proč a hlavně jak chránit to, co vymyslel a nechce, aby jeho know-how někdo zneužil.

Tak jako obvykle vládla mezi účastníky velice pozitivní atmosféra doplněná „snídaňovým občerstvením“. Akce se účastnili nejen zástupci franchisových systémů ale i ti, kteří se chtěli informovat, jak dušení vlastnictví chránit všeobecně.

Pan JUDr. David Karabec posluchače seznámil s typy označení ochrany značky, textu, služby, ale také zvuku, pohybu, goodwillu či hologramu. Vysvětlil rozdíly mezi autorským právem, průmyslovým vzorem a patentem, vše doložil příklady z praxe a v průběhu svého výkladu odpovídal na otázky, kterých nebylo opravdu málo.

„Česká asociace franchisingu děkuje panu JUDr. Davidovi Karabcovi za to, že se podělil o své znalosti a zkušenosti, ale také všem účastníkům za to, že i oni přispěli svými poznatky a připomínkami k zajímavému průběhu pracovní snídaně,“ říká Jiří Krajča, projektový manažer ČAF, www.czech-franchise.cz. Že se v našem prostředí těší franchising velké oblibě dokazují velmi úspěšné koncepty, které mají v Čechách tradici více než deset let, takovými jsou například realitní síť CENTURY 21 nebo síť dietetických poraden NATURHOUSE.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama