reklama

Prosinec v Divadle Viola: Sváteční představení, repertoárové hity, koncert a setkání se zajímavými hosty

reklama

Nalaďte se na pohodovou sváteční vlnu a zpříjemněte si čekání na Ježíška návštěvou Divadla Viola na Národní třídě v centru Prahy. Předvánoční čas navíc láká a motivuje ke konání dobrých skutků – vítaná příležitost se ve Viole naskytne hned 2. prosince od 16:00 při Adventním čtení CESTY DOMŮ.

Do textů se začtou a na setkání se těší Taťjana Medvecká, Máša Málková, Jan Vlasák, Martin Myšička a další hosté (všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář). Vstupné a výtěžek z prodeje knih a dárkového zboží z produkce Cesty domů podpoří činnost této neziskové organizace dlouhodobě působící v oblasti péče o nevyléčitelně nemocné a umírající.

Tradiční a oblíbenou součástí prosincového programu v Divadle Viola je Betlém aneb Převeliké klanění sotva narozenému Jezulátku J. A. Pitínského. Adventní setkání s betlémským příběhem navazuje na předchozí dlouholetou tradici uvádění Staročeských vánočních her. Zavzpomínat na časy, kdy se ještě na zasněžené cestě před kostelem muzicírovalo, a potkat se společně ve vzpomínce na velké vánoční tajemství můžete 7. prosince a 15. prosince od 20:00.

Lákavá možnost osvěžit se v prosinci nostalgickou atmosférou lázeňského města Krokovy Vary, zejména pak zřídlem kouzelné češtiny Vladislava Vančury, se ve Viole naskytne 9. prosince od 20:00.  V proslulém Rozmarném létě, komedii o lásce a žárlivosti, pozdním vzplanutí i brzkém vystřízlivění, o přátelství a především o tom, jak je krásné býti kadeřavým, se představí Zdeněk Maryška, Vladislav Beneš, Václav Helšus a Zuzana Slavíková.

Herečka Jitka Smutná se 10. prosince od 20:00 po vydařené jarní premiéře do Divadla Viola vrátí se svým hudebním vyznáním – recitálem. Autorské písničky na pomezí folku a šansonu představí za doprovodu dcery Terezy Nekudové, kytaristy Milana Kramaroviče a jeho synů. Jitka Smutná nabídne během koncertu texty, které jsou vyprávěním o nejniternějších pocitech, s nimiž se svěřujeme jen výjimečně.

Letošní novinka na repertoáru Violy, úspěšná francouzská hra Cyrila Gelyho Hodina diplomacie, je na programu 12. prosince od 20:00. Jan Šťastný a Hanuš Bor. Dva muži během jedné noci, v jedné chvíli, na jednom místě. Napínavý souboj argumentů, slov a emocí. Dramatické setkání, ve kterém budoucnost Paříže závisí na vyjednávacích schopnostech švédského diplomata Raula Nordlinga. Co vlastně přesvědčilo loajálního německého generála Dietricha von Choltitze, otce tří malých dětí, aby se v srpnu 1944 vzepřel Hitlerovu rozkazu a ušetřil Paříž před totálním zničením?

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama