reklama

První český videoklip k Monteverdiho hudbě IO MI SON GIOVINETTA

reklama

Špičkový soubor specializující se na hudbu renesance a baroka Czech Ensemble Baroque Quintet inicioval unikátní počin – první český videoklip k hudbě Claudia Monteverdiho. Videoklip IO MI SON GIOVINETTA aneb BRNĚNSKÝ MONTEVERDI je zároveň jedním z prvních v Evropě, jehož tématem je barokní madrigal, a také skvělou ukázkou, že vážná hudba vlastně vůbec není vážná.  Mimořádně vydařenou artovou hudební miniaturu jdoucí napříč žánry a staletími režisér Jakub Kořínek okořenil humorem a Brnem. Výsledek určitě stojí za vidění!

„Videoklipy na klasickou hudbu se bohužel v naprosté většině případů dělají unylé. Nevím, jestli je za tím nějaký názor, že to tak má vypadat, nebo je to proto, že natočit málo dlouhých záběrů, kde se nic neděje, je snazší. Dávno jsem toužil vidět barokní písničku o lásce, natočenou jako videoklip od Madonny. Protože ho ale stále nikdo ne a ne natočit, nezbylo mi, než to udělat sám. Neměli jsme však 15 miliónů, jen pár set tisíc, navíc se nám do toho nějak omylem přimíchal poťouchlý brněnský humor, takže ta Madonna na nás stále ještě čeká. Zaplaťpánbu,“ konstatuje režisér Jakub Kořínek.

Natáčelo se v současných brněnských interiérech i exteriérech. Vedle interpretů, členů Czech Ensemble Baroque Quintetu, Lenky Cafourkové, Terezy Válkové, Martina Ptáčka, Jakuba Kubína a Jiřího Miroslava Procházky, v klipu účinkují Diana Čičmancová v roli Dívky a Jiří Fikáček v roli Chlapce.  Originální videoklip IO MI SON GIOVINETTA aneb BRNĚNSKÝ MONTEVERDI vznikl na počest loňského 450. výročí narození génia světové hudby, Claudia Monteverdiho.

A čím se podle režiséra Jakuba Kořínka liší Monteverdiho hudba od té soudobé? Úplně stejně se v ní zpívá o lásce, je ale mnohem propracovanější, v každé sekundě nabízí nové podněty pro filmaře – náhlé zrychlení, ztišení, gradaci, artikulaci jednoho slova, zlobu, úprk, smích. I při padesátém poslechu v ní objevím něco nového; proto má životnost několik staletí.“

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama