reklama

První pomoc z druhé ruky

reklama

Dara Rolins má zálusk na dědictví po Jacksonovi, Březinová přišla o koncertní kostým, Nosková chce spát v košili Colina Firtha, Fajksová by probrala šatník Jennifer Aniston a Kobzanová by potřebovala být o dvě hlavy menší.

I charita může být originální a zajímavá. Hvězdný bazar v Europarku je unikátní akcí, při níž si mohli návštěvníci obchodního centra během jednoho týdne zakoupit zajímavé kousky garderoby, domácí výbavy a různé artefakty, které věnovaly známé osobnosti, aby podpořily charitativní projekt České asociace paraplegiků – CZEPA. Jednotlivé kousky pak měli vlastní certifikát s podpisem darujícího.  Tváří módních přehlídek se stala  Miss Earth Tereza Fajksová a moderátorkou závěrečného odpoledne byla Diana Kobzanová. V roli modelů vystoupili v každém bloku také vozíčkáři. A co konkrétního se nabízelo? Šaty Miss ČR 2004 Jany Doleželové, svatební šaty Agáty Prachařové, šaty zpěvačky Báry Basikové, kostým Davida Kollera z turné Kollerband nebo sako herce Pavla Lišky.

Chtěla by Jacksona

Jednou z hvězdných dárkyň byla zpěvačka Dara Rolins, které ovšem tento způsob pomoci není nijak cizí. „Podobný systém praktikujeme s Patrikem na našem facebooku. Věnujeme věc, k níž máme vztah, ta se změní v peníze a v něčí radost. Je to jako v pohádkách a tak to má být! Do Hvězdného bazaru jsem věnovala svou oblíbenou mikinu. Na prsou má dravce – tygra, , což je symbolický prvek.“ A do skříně koho z kolegů by Dara ráda nakoukla a případně odtamtud něco ukořistila? „Já sama bych chtěla mít v šatníku třeba něco od Michaela Jacksona. Nevím proč, ale myslím, že měl svoje oblečení rád. Hodně ho řešil, věnoval mu péči a přinášelo mu radost. A ta energie z něj bude určitě cítit ještě i dnes.“ Zpěvačka Marcela Březinová, to ze svého koncertu na přehlídku do Prahy sice nakonec nestihla, i tak se ale ráda zřekla části oblečení, v níž strávila hodně příjemných chvil. Nejedná se ovšem o noční košilku. „Darovala jsem do Hvězdného bazaru bundičku, která byla součástí mého koncertního kostýmu, takže to byla opravdu osobní věc,“ vysvětlila Marcela a pochválila tento způsob získávání finančních prostředků: „Tahle forma charity mi připadá originální a účinná. Ve chvíli, kdy víš, kam to daruješ a za jakým účelem, je to príma. A speciálně tento způsob je vtipný a zajímavý. Kdybych já měla mít v šatníku oblečení cizí osoby, potěšil by mě třeba nějaký oblíbený kousek od Annie Lennox, protože ona je právě zase mým oblíbeným kouskem.“

Hvězdná Miss

Zpěvačka Michaela Nosková přispěla kouskem téměř neobnošeným, který má ale i tak svou historii: „Věnovala jsem společenské šaty, které jsem si letos v lednu přivezla z Ameriky, takže to není žádná archivní vykopávka, ale dají se i unosit. Pořídila jsem si je na focení kalendáře, který jsem taky věnovala Hvězdnému bazaru. Celkově je to hezký nápad. Vždycky, když se účastním jakékoli charity, zajímám se o to, jakým konkrétním způsobem se pomoc realizuje. Čí oblečení by naopak udělalo radost Míše? „Tak třeba něco od anglického herce Colina Firtha. A proč zrovna od chlapa? Asi bych to nenosila, ale on je takový sympatický exemplář, tak by bylo hezké mít doma jeho osobní věc. Kdyby to byla košile nebo tričko, možná bych ho použila místo pyžama,“ směje se Míša. Hvězdou charitativní módní přehlídky byla držitelka titulu Miss Earth Tereza Fajksová. „Věnovala jsem dvoje koktejlové šaty. Jedny jsou pro mě významné tím, že jsem je měla na sobě na audienci u prezidenta republiky Mauricius. A v těch druhých jsem absolvovala televizní galavečer Srdce pro děti,“ popsala Tereza svůj příspěvek. A komu by ona sama sáhla pro něco do šatníku? „Takových celebrit, které se oblékají podle mého gusta, je hodně. Mám ráda ležérní styl oblékání, tak třeba nějaké sáčko od Jennifer Aniston by mi udělalo radost.“

Stačila chvíle

Také Diana Kobzanová, která přehlídku moderovala, darovala šaty, ve kterých v pořadu Drzá Diana na TV Óčko. „Měla jsem je v pořadu, kde jsem na konci trsala s Helenou Vondráčkovou na hitovku Sladké mámení. Takový ten známý taneček, který při téhle písničce tančí každý, kdo má v sobě nějaké to promile,“ směje se Diana a k šatům ještě dodává: „Navíc ty šaty jsou nositelné, neměly muší velikost a díky střihu do áčka nebyly jen na postavu modelky. Byla jsem přesvědčená, že se prodají. A taky byly pryč během pár minut.“ Pokud by v podobném bazaru nakupovala Diana, sáhla by prý nejraději po něčem sice nenositelném, ale zajímavém: „Možná by mě bavil nějaký kostým od Madonny. Ne proto, že bych v něm chtěla chodit, protože je jednak o dvě hlavy menší, než já a jednak jsou to úlety. Takže spíš to mít jen doma jako raritu.“ Hvězdný bazar je projektem České asociace paraplegiků (CZEPA), která v loňském roce otevřela pod tímto názvem v Jungmannově ulici v Praze svůj stálý obchod. Výtěžek pomáhá financovat činnost tohoto občanského sdružení. Obchod je také tréninkovým pracovištěm pro vozíčkáře, z nichž tři zaměstnává.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama