reklama

První ročník improvizačního festivalu Zpatra proběhne od 17. června ve Studiu Alta

reklama

Od pátku 17. do neděle 19. června se ve Studiu Alta v Praze uskuteční improvizační festival Zpatra, který je určen nejen improvizátorům, ale i všem divákům, které improvizační divadlo zajímá a baví.

Účastníky festivalu čeká nabitý program improvizačních představení českých i zahraničních souborů a několik workshopů pod vedením zkušených improvizátorů. „Improvizační divadlo zažívá v posledních letech rozkvět u nás i v zahraničí. Není tedy divu, že si diváci i samotní improvizátoři žádají akce, díky kterým je možné odlišné formy improvizačního divadla zhlédnout na jednom místě,“ říká Pavel Wieser, koordinátor programu festivalu Zpatra. „Naším dlouhodobým cílem je, aby Praha měla svůj každoroční festival, na který se sjedou improvizátoři z celého světa, aby bavili sebe i diváky, jak je tomu v jiných evropských městech zvykem,“ dodává Pavel Wieser.

Páteční program zahájí kanadský improvizátor Lee White z dua známého pod názvem The Crumbs. V sobotu se představí například vítězové studentské Thálie IMPRA, mezinárodní soubor Blood Love and Rhetoric Improv Comedy nebo němečtí Die Gorillas. Mezi workshopy nejvíce zaujme výroba masek spojená s výukou divadla Commedia dell‘ Arte pod vedením Janka Poláka z Komediální společnosti Bertram. Mimořádný zážitek ale nabídne také workshop s Lee Whitem a Die Gorillas, vedené v anglickém jazyce.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama