První sociální automobil bude jezdit v Bakově nad Jizerou

Autor: dne 17 října 2018

Nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali ve čtvrtek 11. října 2018 zástupci Diecézní charity v Bakově nad Jizerou. Předání proběhlo za účasti zástupců organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat především při poskytování sociálních služeb seniorům.

Diecézní charita v Bakově nad Jizerou, která se zaměřuje na pomoc seniorům, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Bakovská charita získala v celkovém pořadí již 747. automobil.

Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Hlavním posláním Diecézní charity v Bakově nad Jizerou, kam ve čtvrtek dorazila nová osobní dodávka, je poskytování pečovatelských služeb a osobní asistence seniorům. „Z nového automobilu máme velkou radost, pomůže nám obsloužit mnohem více lidí než dříve. Využijeme ho především k cestám za klienty a k rozvozu obědů. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na financování vozidla pro naši organizaci podíleli,“ uvedla Vladimíra Havránková, vedoucí Diecézní charity v Bakově nad Jizerou.

Na financování vozu se podílelo asi 43 sponzorů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď