reklama

Ptáček jr. okouzlil Španělsko: Ve Valencii skončil druhý a první!

reklama

Kdybyste byli lovci motoristických talentů a hledali adepty třeba do kokpitu Ferrari, museli byste si stoprocentně všimnou Petra Ptáčka juniora. Šestnáctiletý český pilot si před pád dny dojel pro premiérové pódium v italské Formuli 4. V rámci španělské seriálu ve Valencii se však ještě zlepšil a vedle skvělého druhého místa přidal i vítězství!

Byl to pěkný víkend, i když v podání Petra Ptáčka jr. zrovna nejlépe nezačal. Hned první závod ve Valencii totiž nedokončil. Sympaticky však přiznal, že to byla v podstatě jeho chyba, nehledal viníky všude kolem sebe. „Při startu se mi auto trošku posouvalo, protože mi pořád zabírala spojka. Takže jsem dostal penalizaci průjezdem boxy, což tým vyhodnotil tak, že mě z trati stáhli a techniku jsme mohli pošetřit,“ vysvětloval mladý pilot. Zároveň uznal, že za problém mohl on. “Simulaci startu v posledním tréninku jsem trošku odflákl a nevytočil motor do plných otáček. Kdybych to neodbyl, tak se na problém přišlo včas.“

Petr však nemusel příliš truchlit. Do druhého závodu startoval ze třetího místa a v jedenácté zatáčce se dostal na průběžné druhé místo. Dál čekal na chybu soupeře, ta ale nepřišla. „Bezpečně předjet nešlo. Okruh ve Valencii je sice skvělý, ale je více stavěný na motorky. S auty se tu hůře předjíždí,“přidal zajímavý poznatek. Druhá příčka byla samozřejmě úspěchem. Ale Ptáček jr. chtěl ještě více. Tím spíš, když do posledního závodu šel z pole position. To se nakonec ukázalo jako rozhodující výhoda. Petr od začátku zkušeně navyšoval náskok a když hned v úvodu zajel nejrychlejší kolo závodu, bylo jasné, kdo bude stát na pódiu nejvyše. Díky Ptáčkovi tak nad Valencií hrdě zavlála česká vlajka.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama