reklama

Ptáček jr. překonal očekávání. Sezóna bude ještě zajímavá!

reklama

Seriál italské Formule 4 je ve své polovině a Petr Ptáček junior už dosáhl řady cílů, které si před sezónou vytyčil. Některé z nich dokonce i překonal. Například je to vyhraný závod, získání pole position a hlavně velký počet bodů na kontě. Zkrátka mladý český jezdec naplno ukazuje svůj nesporný talent.

Nikdo pořádně nevěděl, jak Petr zareaguje na přechod ze série KZ2 do Formule 4. V minulosti už zde pohořela pěkná řádka nadějných jezdců nebo jim „aklimatizace“ trvala déle, než si představovali. Ptáček jr. se tímto trápit rozhodně nemusí. Rychle se přizpůsobil jak na monopost, tak třeba na práci s pneumatikami. Mladý řidič chtěl ještě před sezónou získat co nejvíce informací, učil se, naslouchal. Ovoce mu jeho píle začala nést prakticky okamžitě. Po testovacích závodech v SAE naplno skočil do italské Formule 4. Spolupráce s týmem BhaiTech Racing šlape na jedničku.

Hned během prvního závodu v Adrii Petr skončil dvakrát na pódiu v kategorii nováčků a dojel v nejlepší desítce v jedenatřicetičlenném startovním poli. Byl to však jen začátek, od té doby se Ptáček jr. zlepšoval. Poslední tři závodní víkendy znamenaly šest triumfů v Rookie Cupu, v Misanu přidal i toužebně vyhlíženou pole position. Přitom dvakrát skončil druhý, jednou dojel třetí a v průběžném pořadí se dostal na fantastické čtvrté místo v nabité konkurenci. Mezi nováčky samozřejmě s přehledem vede. „Petr od začátku sezóny tvrdě pracuje. Přesně ví, co chce. Je to velmi pozitivní a obrovský příslib pro budoucnost. Jen musí zůstat plně soustředěný,“ má jasno manažer týmu BhaiTech Racing Nicolo Gaglian.

Petr si navíc „odskočil“ na první díl španělské F4 na Motorland Aragon. A bylo z toho vůbec jeho první vítězství ve Formuli 4. „Před sezónou jsem si nepřipouštěl tlak. Proč také, byl jsem přeci jen nováček, hlavně jsem chtěl sbírat zkušenosti a učit se. Ale dostal jsem se rychle do rytmu, který jsem potřeboval a zjistil, že mohu chtít více. Tým věřil v pódium a povedlo se,“ vysvětluje jezdec. „Jsem spokojen s pokrokem, který jsme udělali. Vím, že se některé věci stále mohou zlepšovat. Pokud se mi to povede, budu ještě rychlejší.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama