reklama

Rekonstrukce Bělohorské děsí živnostníky, obrátili se na radnici

reklama

Bělohorskou ulici na Břevnově čeká zásadní rekonstrukce. Ta má třídu výrazně zklidnit, přibýt mají malé parčíky, lavičky a další odpočinková zákoutí. Investorem rekonstrukce, kterou připravuje IPR, je hlavní město Praha a začít by měla asi za dva roky. Zásadní výhrady proti rekonstrukci ale mají místní živnostníci. Nelíbí se jim, že by mělo zmizet na 40 parkovacích míst, odmítají také cyklopruhy.

„Život na Bělohorské vytváří právě místní živnostníci, bez nich to tady umře. Mnohá i okresní města by mohla vyprávět, jak lidé se zákazem vjezdu úplně přestali nakupovat v centru, naopak se přesunuli do obchodních center na periferiích, kde pohodlně zaparkují. Taková je zkrátka doba,“ říká Ondřej Kolář /TOP 09/, starosta Prahy 6.

„Do procesu sice vstupujeme za minutu dvanáct, od ředitele IPR Boháče máme příslib, že můžeme jednat s projektanty a výslednou podobu Bělohorské výrazně ovlivnit tak, aby naše připomínky byly do projektu zaneseny,“ říká Jakub Stárek /ODS/, místostarosta pro územní rozvoj. Radnici se nelíbí, že se současný projekt zaměřuje pouze na Bělohorskou, ale nerespektuje vztahy s okolními ulicemi.

„Například v ulici 8. listopadu by zahloubením do terénu mohl vzniknout parkovací dům, což by situaci výrazně zlepšilo,“ říká Jiří Lála /ODS/, místostarosta pro dopravu. Zároveň není podle radnice ani živnostníků důvod dále zahlcovat a zužovat Bělohorskou cyklopruhy, které IPR do projektu naplánoval. Blízké ulice nabízí řadu variant, jak oblast projet bezpečně na kole.

 Aktuální postřehy a připomínky k revitalizaci Bělohorské vzešly ze společného jednání, které s představiteli radnice zorganizoval Spolek břevnovských živnostníků.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama