reklama

Respirátory Good mask uvedeny na trh v rekordním čase

reklama

Výzkumný ústav bezpečnosti práce udělil 4. 6. 2020 certifikát potvrzující ochranné vlastnosti nových respirátorů Good mask GM2 dosahujících úrovně evropské normy pro FFP2. Čeští výrobci Good mask, s.r.o. aktuálně vyrábí 40 000 ks certifikovaných ochranných pomůcek s třídou ochrany FFP2 (účinnost filtrace vyšší než 95 %). Společnost plánuje navýšit kapacitu až na 100 000 ks denně v horizontu dvou týdnů.

„Respirátory Good mask GM2 jsou na trhu po dvouměsíčním vývoji, a to včetně certifikace,“ říká Mgr. Martin Ladyr, spoluzakladatel společnosti Good mask, s.r.o. a vysvětluje: „V době, kdy byl naprostý nedostatek ochranných prostředků, jsme chtěli zajistit jejich dostupnost a nízkou cenu pro jednu z nejohroženějších skupin – diabetiky, pro které vydávám časopis DIAstyl již od roku 2005. Začali jsme tak okamžitě jednat, se společníkem založili firmu Good mask s.r.o., zakoupili výrobní linky a zahájili produkci. Dnes dodáváme kvalitní respirátory nejen do ČR, ale například i do zemí Jižní Ameriky, kde mají naši obchodní partneři stejnou filozofii, tedy snížení ceny respirátorů na přijatelnou úroveň a zajištění jejich dostatečné dostupnosti potřebným. Další kontrakty na dodávky respirátorů Good mask do mnoha zemí po celém světě jsou těsně před podpisem. Je velké zadostiučinění vidět, že kvalitní český produkt může i cenově směle konkurovat čínským výrobcům neznámé kvality.“

Nadstandardní ochranu před viry, bakteriemi, prachem i kapénkami zajišťuje respirátor díky dvěma aktivním filtračním vrstvám. Těsnost a komfort nošení podtrhuje rozšířená nosní výztuž. Maximální prodyšnost je dosažena použitým ultratenkým materiálem, který se nezapařuje ani nevlhne. Unikátní tvar respirátoru dobře přiléhá na obličej. Nošení je tak příjemné po celý den i na citlivé pokožce. Výroba probíhá za přísné kontroly kvality na výrobní lince v ČR z českých materiálů. Respirátor je určen k jednorázovému použití.

Doporučená maloobchodní cena je 39 Kč včetně DPH.

O Good mask:

Společnost Good mask byla založena v dubnu 2020 z důvodu akutního nedostatku osobních ochranných prostředků. Prvním impulsem byla nutnost vybavit účinnou ochranou především diabetiky, kterým se zakladatel společnosti Mgr. Martin Ladyr věnuje již 15 let. Po měsíci se povedlo sehnat filtrační materiál přímo u výrobce, proto bylo možné ihned začít s výrobou prvních respirátorů. “Velké díky patří zejména prof. Šedlbauerovi z Technické univerzity v Liberci, bez kterého by celý proces nejspíš nebylo možné dokončit v tak krátkém časovém úseku,” říká Roel Adriaan Ramp, spoluzakladatel Good mask, s.r.o.

První respirátory FFP2 se podařilo vyrobit za 35 dní. Z denní produkce 1500 ks se během dvou měsíců výroba navýšila na 40 000 ks denně, v nejbližších dnech se však podaří vyrábět až 100 000 ks denně.

Respirátor FFP2 Good mask GM2

Respirátor s prokázanou více než 95% účinností filtrace vdechovaného vzduchu od českého výrobce Good mask je navržen tak, aby seděl každému obličeji. Nadstandardní ochrana před viry, bakteriemi, prachem i kapénkami je zajištěna dvěmi filtračními vrstvami. Díky rozšířené nosní výztuži se můžete spolehnout na těsnost a komfort nošení po celý den i pro citlivou pokožku. Maximálně prodyšný ultratenký materiál totiž nevlhne ani se nezapařuje. Výroba probíhá za přísné kontroly kvality na výrobní lince v ČR z českých materiálů. Určeno k jednorázovému použití.

Cena: 39 Kč

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama