reklama

Režiséři Troška a Janák přišli k Brzobohatým okouknout legendární Tančírnu. Oba nakonec skončili v pekle

reklama

Filmoví režiséři Zdeněk Troška a Karel Janák se setkají jen sporadicky. Včerejšek (7.12.2017) byl však onou pověstnou výjimkou. Diváci divadelního představeni Tančírna, které se v Divadle Radka Brzobohatého hraje již bezmála deset let, mohli oba pány režiséry spatřit o přestávce v družném rozhovoru. Pomyslné garde pak oběma dělala ředitelka divadla Romana Goščíková.

Oba při svém povídání pak nezapřeli kladný vztah k pohádkám, které tak rádi točí, hlavně pak k čertovským námětům. Došlo totiž na výměnu informací, na jakých místech natáčeli svá pohádková pekla. Karel Janák režíroval svoji nejnovější pohádku Nejlepší přítel a Zdeněk Troška pak pohádku Čertoviny. Na přetřes pak přišel i nejnovější Janákův počin, filmový thiller s názvem Důvěrný nepřítel, kde do hlavní role byl obsazen Vojta Dyk.

Stranou tohoto setkání pak pochopitelně nezůstalo ani představení Tančírny, kde roli, kterou původně nastudovala Hana Gregorová, převzala Dagmar Čárová. Včera si pak vlastní premiéru v Tančírně odbyla také Anička Kulovaná.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama