reklama

Richard Genzer: Hrál jsem si s pindíkem!

reklama

Bavič Richard Genzer (47) je známý, že nechodí pro sprosté slovo daleko, na letšoním zahájení lyžařské sezóny ve Špindlerově mlýně se ale musel krotit. Jeho ex-partnerka Linda Finková (46) mu totiž svěřila jejich šestiletého syna Matyáše a Genzer tak místo obrážení místních barů navštívil nově otevřené muzeum lega.

„My do Špindlu jezdíme pořád. Zjistil jsem totiž, že je tady koncentrace těch nejdivnějších lidí na světě. Čerpám tady z nich energii,“ objasnil Genzer důvod své návštěvy a jal se Matyášovi ukazovat taje muzea. „Mám už na Vánoce nakoupeno, ale nemůžu o tom mluvit tady před synem. Nám totiž dárky samozřejmě nosí Ježíšek,“ usmíval se Geňa, který prozradil, že si jako malý s legem nehrál. Objektem jeho zájmu byly úplně jiné věci. „Když jsem byl malej, tak lego nebylo, hrál jsem si se šutrama nebo s briketou. Ale já jsem si stejně úplně nejradši hrál s pindíkem,“ zavzpomínal Geňa na dětství. Do Špindlerova Mýna dorazil i herec Jiří Langmajer (48), který sice den předtím zářil na premiéře dlouho očekávaného muzikálu Mamma Mia!, přesto si slavnostní otevření muzea lega nenechal ujít. Muzeum si prošel, pečlivě prohlédl vystavené exponáty, ochotně zapózoval a když dostal dostal při odchodu dvě velké stavebnice Lega, pookřály mu oči. A i když Langmajer nebyl jako vždy moc upovídaný, otec dvacetičtyřleté Terezy a šestnáctileté Julie naznačil, co s legem udělá. „Z části tím udělám někomu radost k Vánocům,“ svěřil se herec, který již několik let žije s moderátorkou Adélou Gondíkovou, která má desetiletou dceru Nelly.

Místo holky vzal chlapa 

A i když Langmajera do Špindlerova Mlýnu nedoprovázela jeho partnerka Adéla Gondíková, nedorazil sám. V autě mu dělal společnost jeho dlouholetý kamarád a fotbalový manažer Marek Vít, který aspoň na chvilku opustil svou partnerku Kateřinu Macounovou a tříměsíční Sophinku. „Přijel jsem bez dcerky, protože jsou jí teprve tři měsíce a zatím mluví jenom anglicky. Byli jsme s tím i u doktora a ten řekl, že to není žádná vada, prý se do tři měsíců naučí i česky. Hlavně by nerozuměla Geňovi a ten by byl zklamaný, že se nesměje jeho vtipům,“ vysvětluje Vít pobaveně, jehož dcera byla v pátek na povinném očkování a proto ji raději nechal doma s maminkou Kačenkou. To mu ale nebránilo v tom, aby si muzeum lega užil místo své dcerky. „Já na legu vyrůstal. Vždycky jsem chtěl být arcihtekt, ale v průběhu let se to trošku zkomplikovalo. Stavěl jsem z lega garáže a parkoval jsem tam angličáky. Jenže jsem těch angličáků měl tolik, že mi nestačilo lego. Tenkrát nebylo tolik možností stavebnic, jako je dneska. Byli požárnici, policie, hasiči. Dneska si postavíš Lego formule 1, které je na ovládání. Vlak, který jezdí nebo svítící hrad. Byl jsem z toho unešený a připadal jsem si jako malý kluk,“ vysvětloval Vít.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama