reklama

Road movie Poslouchej slibuje mysteriózní thriller evropského střihu

reklama

Nikdy se neotáčej za hlasem, co tě volá! Tak zní podtitul road movie Poslouchej, jehož první klapka padla začátkem června. Příběh, ve kterém hlavní role ztvární Kristýna Podzimková a Aleš Bílík, přinese českým filmem opomíjený žánr tzv. survivalu a podle tvůrců půjde o „syrový a fyzický“ film.

„Až na čestné výjimky se český film v posledních letech soustředí na komedie nejrůznějšího ražení, a podle návštěvnosti už jsou diváci tímto stavem unaveni. Do kin navíc chodí stále mladší publikum, které je poučené žánrovými snímky a zahraniční produkcí, a vyžaduje filmy, které přinesou nový pohled jak na příběh samotný, tak na jeho formu,“říkají režiséři Martin Müllera David Laňka, kteří stojí i za scénářem filmu.

Snímek vypráví příběh mladého páru, který vyráží na výlet, aby jejich vztahu dodali novou energii, protože se zdá, že už se vyčerpal a spěje k zániku. Dívka má navíc silné podezření, že jí je partner nevěrný, ale nemá pro to důkazy. Partnerovo koketní chování vůči jiným ženám ji v tom však utvrzuje. Během cesty, kdy její partner spí, uslyší v autě hlas a jak se záhy ukáže, jde o hlas mužovy milenky. Ta se dokonce dívce začne zjevovat. Je to jen noční můra, halucinace, nebo snad její partner skrývá daleko hrůznější tajemství, než jsou občasné zálety? Jak ubíhají kilometry, atmosféra houstne a ve chvíli, kdy dívka záhadu rozluští, jí začne jít o život.

V hlavních rolích se ve filmu představí Kristýna Podzimková (Metanol) a Aleš Bílík (Křižáček), které dále doplní držitelka Thálie Veronika Lazorčáková, Alena Štréblová, Petr Batěk a modelka Tereza Jelínková. Snímek se bude natáčet do července především v oblasti Chomutovska, kde tvůrci našli lokality, které svým charakterem podtrhnou syrové pojetí příběhu. Za kamerou stojí Václav Tlapák, se kterým režiséři spolupracovali už na krátkometrážním hororu Poprvé a naposled.

Hlavními koproducenty filmu jsou společnosti No Stress Production a KVArt Production, která se dosud zaměřovala především na divadelní projekty. „Projekty, které realizujeme, mají jedno společné – odvahu jít proti proudu, přinášet nový pohled, a podporovat nové talenty. Film Poslouchej tohle všechno splňuje,“říká producentka Kateřina Dušková.

Premiéra filmu je plánována na jaro 2019.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama